17-ci turun oyun cədvəli bilindi - I Liqa
... I Liqada 17-ci turun oyun cədvəli açıqlanıb. Bu barədə PFL-in rəsmi saytı məlumat yayıb. 6 mart 2025 “Difai” – “Baku S
ing” Şamaxı OİK stadionu, 14:00 MOİK – “Qaradağ Lökbatan” Binə qəsəbə stadionu, 14:00 7 mart 2025 “Cəbrayıl&rdquo ...
“Barselona” iki nəhəng keçid üzərində işləyir
... ana”nın 28 yaşlı braziliyalı cinah hücumçusu Rafinyanın satışını nəzərdə tutub. Əldə ediləcək nəhəng məbləğə “Barselona” “Milan”ın 25 yaşlı
uqaliyalı cinah hücumçusu Rafael Leaonu (Leao) “blauqrana”nın düşərgəsinə cəlb etmək niyyətindədir. ...
"Kəpəz"in sponsorunun adı bəlli oldu
... Gəncəlilərin yeni sponsorunun adı bəllidi. S
s.az xəbər verir ki, bu, Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) Marketinq və İqtisadi Əməliyyatlar İdarəsinə rəhbərlik etmiş Adil Məmməd oğlu Vəliyevdir. Adil Vəliyev 1980-ci ildə Bakıda anadan olub. Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasını "Neft və ...
Hərbi Prokurorluqda Xocalı soyqırımının 33-cü ildönümü ilə əlaqədar elmi-praktik konfrans keçirilib
... soyqırımına ilk dəfə siyasi və hüquqi qiymət verildiyini vurğulayan hərbi prokuror Xanlar Vəliyev tarixi torpaqlarımızın işğal olunması, Azərbaycan xalqına qarşı törədilən de
asiyalar, soyqırımlar, terrorlar və insanlığa sığmayan vəhşiliklərlə törədilmiş digər cinayətlər barədə ətraflı məlumat veri ...
Kapital Bank-ın baş ofisi artıq yeni ünvanda
... ar və qabaqcıl infrastrukturla təchiz edilmiş yeni baş ofisində davam etdirir. “Kapital Bank” ASC-nin baş ofisi artıq Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Neftçilər pr.153-“
Baku Towers 2” ünvanında yerləşir. Qeyd edək ki, bu barədə məlumatı ötən ilin sonlarında mətbuat nümayəndələri ilə keçir ...
“Azərişıq” ASC “ASAN xidmət indeksi”nin qiymətləndirmə tarixində 99.60% nəticə əldə edərək öz rekordunu yeniləyib
... luğunu və əlçatanlığını artırmaq məqsədilə xidmətləri onlayn platformaya inteqrasiya etmiş və göstərdiyi 18 adda xidmətdən 15 xidmət üzrə e-gov.az və ya e-service.azerishiq.az
alı vasitəsilə müraciət etmək imkanı yaratmışdır. Tərəfimizdən Dövlət Xidmətlərinin Elektron Reyestrinə (DXR) daxil edilmiş xid ...
“Qalatasaray” Avroliqa ilə vidalaşdı, "Fənərbaxça" 1/8 finalda
... llai, 70 – Maykuma, 42. Kasius, 55. İlk oyun - 1:4 FCSB (Rumıniya) - PAOK (Yunanıstan) 2:0 Qollar: Kisotti, 30. Mikulesku, 81. İlk oyun - 2:1 “Roma” (İtaliya) - “
u” (
uqaliya) 3:2 Qollar: Dibala, 35; 39. Pisilli, 83 – Samu, 27. Renç, 90+6-öz qapısına. İlk oyun - 1:1 “Ayaks&rdq ...
Xocalı: tarixin qara gecəsi və dünya ictimaiyyətinin susqunluğu
... gizlətmək və fərqli təqdim etmək üçün güclü təbliğat aparırdı. Lakin beynəlxalq media orqanlarının, xüsusilə də Qərb jurnalistlərinin çəkdiyi fotolar və hazırladıqları re
ajlar Xocalıda törədilən vəhşiliyin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasına imkan verdi. Azərbaycan illər boyu Xocalı soyqırımın ...
Coca-Cola-dan əyləncəli hədiyyə kampaniyası
... rini qazanmaq imkanı əldə edirlər. Hədiyyəli kampaniyada iştirak etmək üçün 2.5 L həcmində olan “Coca-Cola Classic”, “Coca-Cola Sıfır Şəkər”, “Fanta
ağal” və “Sprite” məhsullarından 3 qızılı qapaq əldə etmək kifayətdir. İştirakçılar toplanan qızılı qapaqları ...
Dadaşov Türkiyə klubu ilə müqaviləni ləğv edib
... Azərbaycan millisinin futbolçusu Renat Dadaşov Türkiyənin "Ankaragücü" klubu ilə müqaviləsini ləğv edib. Bu barədə yerli "S
s Digitale" məlumat yayıb. 25 yaşlı hücumçu yanvarın sonunda paytaxt klubunun əsas komandasından kənarlaşdırılmışdı. Dadaşovun müqaviləsinin müddəti 2026-cı i ...
“PAŞA Bank”ın sədri C.Quliyev: “Əsas fokusumuz real sektorun inkişafıdır”
... ğurlar və nailiyyətlərin Azərbaycan iqtisadiyyatına və cəmiyyətinə təsirini Bankın baş icraçı direktoru və İdarə Heyətinin sədri Cavid Quliyevlə müzakirə etdik. "Kredit
felimiz 3,3 milyard AZN olub" 2024-cü ilə dair fəaliyyətindən danışarkən, C.Quliyev qeyd edib ki, real sektora xidmət göstərən ...
Sahibkarlıqda Media Forumu: "Media və biznes birləşəcək, yeni era başlayacaq" - Dilşad Əhədova
... irməsinə və bazar rəqabətində üstünlük qazanmasına kömək edəcək. Şirkətlərin ənənəvi mediadan rəqəmsal platformalara keçidi sürətləndirməsi və sosial media, onlayn xəbər
alları, podkastlar kimi yeni media formatlarına üstünlük verməsi artıq zərurətdir. Bizneslərin rəqəmsallaşması və media strategiyal ...

Meeting Held at MDDT with the UK Trade Envoy
(MDDT), met with Lord John Alderdice, the United Kingdom’s Trade Envoy to Azerbaijan and Central Asia, who is currently visiting Azerbaijan. The trade envoy was provided with detailed information on the investments made and projects implemented in Azerbaijan’s trans ...
Baku Stock Exchange Becomes a Member of the US-Azerbaijan Chamber of Commerce
... tates and creating favorable conditions for mutual investments are among its key priorities. During the meeting, Ruslan Khalilov, CEO of BSE, noted: “USACC membership will provide strong sup
in exploring potential cooperation op
unities with the U.S. market. The Baku Stock Exchange is committed to building partnerships and fosterin ...
A training on "Protection of the Right to Information" was held for representatives of the State Labor Inspectorate Service
... was run by Lamiya Zeynalova, Head, and other employees of the Department for the Protection of the Right to Information of the Ombudsman Office. They emphasized ensuring the right to information is im
ant in terms of increasing transparency, accountability, and citizen satisfaction in public administration. Furthermore, the participants were ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with the Leadership of Global Infrastructure Partners
... During his visit to the United States, Minister of Digital Development and Trans
Rashad Nabiyev met with Adebayo Ogunlesi, Founding Partner, Chairman and CEO of the global infrastructure investment management company Global Infrastructure Partners (GIP), and Eric Varvel, Partner and Global Head of Capital Formation Group at GIP. The meeting ...
Minister Rashad Nabiyev Meets IBM Executive Director Deema Alathel
Rashad Nabiyev met with Deema Alathel, Executive Director for Global Strategic Initiatives at IBM. The meeting focused on Azerbaijan’s digital transformation, the creation of a sovereign cloud, and the development of data and quantum platforms. Op
uniti ...
A commemoration event dedicated to the memory of National Lider Heydar Aliyev was held at the Ministry of Energy
... f Energy. The event began with a minute of silence in honor of the cherished memory of the National Leader. Speaking at the event, Deputy Minister of Energy Samir Valiyev emphasized the im
ance of preserving and conveying to future generations the eternal legacy that Heydar Aliyev gave to our people and state. He noted that the ...
A Memorandum has been signed between the Baku Stock Exchange (BSE) and the Studying of Economic Resources (SER)
... On December 10, 2025, the Baku Stock Exchange (BSE) and the the Studying of Economic Resources (SER) has been signed a “Memorandum of Understanding (MOU) and Cooperation” aimed at sup
ing the development of Islamic finance and halal investment instruments in Azerbaijan. The MOU was signed by Ruslan Khalilov, CEO of the Baku Stock ...
Kapital Bank сontinues cybersecurity training initiatives
... training, organized for the university’s academic staff, was opened by ASPU’s Vice-Rector for Social and Humanitarian Affairs, Professor Fikret Rzayev. In his speech, he emphasized the im
ance of digital security and noted that such initiatives play a key role in increasing staff awareness. Next, Nasib Suleymanov, Head of Kapital ...
Minister Rashad Nabiyev Meets Brookfield CEO in the U.S.
... As part of his visit to the United States, Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Trans
, met with Bruce Flatt, Chief Executive Officer (CEO) of Brookfield Asset Management. During the meeting, they discussed joint investment op
unities in data centers, artificial intelligence, and the modernization of trans
infrastructure ...
Sahiba Gafarova Meets Trade Envoy of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan
... ed during the meeting that the bilateral co-operation between the two countries encompasses economy, trade, energy including renewable energy, education, defence industry and other areas today. The im
ance of high-level visits and meetings was underlined for the progress of the relations between the two countries and, in this connexion, they und ...
Development of economic cooperation with Great Britain discussed
... exchanged on the prospects of the joint initiatives. The parties also explored the priority activity directions of the economic cooperation agenda, as well as the valuable collaboration with UK Ex
Finance (UKEF), energy transition, the development of human capital, investment op
unities in the Alat Free Economic Zone and industrial zones ...
Minister of Economy Mikayil Jabbarov meets with Head of “Saipem S.p.A.”
... ing place in our country’s energy sector were highlighted, and the current state and development prospects of cooperation with “Saipem” were reviewed. The sides exchanged views on op
unities for expanding joint activities in projects implemented in the fields of energy, infrastructure, and the green transition. The parties e ...