Milli Məclis beynəlxalq tərəfdaşlara rəsmi məktublar ünvanladı
... n işğal olunmuş ərazilərində müharibə cinayətləri və Ermənistan Respublikasının məsuliyyəti haqqında Hesabat" (A/74/676 – S/2020/90) da (https://www.mfa.gov.az/files/re
-on-the-war-crimes-in-the-occupied-territories-of-the-republic-of-azerbaijan-and-the-republic-of-armenias-responsibility.pdf) da əlavə edilib. ...
Ticarət və Xidmət üzrə Gəncə Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində qısamüddətli təlim keçən müdavimlərlə görüş keçirilib
... rilən qısamüddətli təlimlər 8 peşə təhsil müəssisəsində 42 ixtisas üzrə keçirilir. Müvafiq sahələr üzrə yeni bilik və bacarıqlara yiyələnmək istəyən məcburi köçkünlər
al.edu.az platforması vasitəsilə qeydiyyatdan keçərək iştirak edə bilərlər. ...
Neftçalada səyyar qəbullar keçirilib
... etmək məqsədilə vətəndaşlar Neftçala Rayon İcra Hakimiyyəti ilə həm onlayn, həm də yerində görüşlər üçün yaradılan "Rəqəmsal İcra Hakimiyyəti" https://rih.gov.az
alına daxil olaraq müraciət edə bilərlər. ...
Fernandu Santuş: “Haiti güclü komandadır, biz isə qələbə üçün oynayacağıq”
... omandasının baş məşqçisi Fernandu Santuşun mətbuat konfransı keçirilib. Konfransda Haiti və Belarus yığmalarına qarşı keçiriləcək yoldaşlıq oyunlarının heyətini açıqlayan
uqaliyalı mütəxəssis media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb. Baş məşqçi martda bir çox milli komandanın rəsmi oyunl ...
Azərbaycan milli komandasının martın 22-də Haiti və 25-də Belarus yığmasına qarşı keçirəcəyi yoldaşlıq oyunları üçün heyəti müəyyənləşib
... Millimizin baş məşqçisi Fernandu Santuş AFFA-nın inzibati binasında təşkil edilən mətbuat konfransında komandaya çağırdığı futbolçuların adlarını açıqlayıb.
uqaliyalı mütəxəssis martın 17-dən təlim-məşq toplanışına başlayacaq heyətə aşağıdakı oyunçuları dəvət edib: S. ...
Azərbaycan - Şimali Makedoniya əlaqələrinin inkişafı üçün böyük potensial var
... Hazırda Azərbaycanla Balkan dövlətlərindən Serbiya və Albaniya arasında vizasız gediş-gəliş mümkündür. Monteneqro və Bosniya və Herseqovina isə Azərbaycanın ümumvətəndaş pas
una malik vətəndaşları üçün müvafiq müddət çərçivəsində birtərəfli qaydada vizasız gediş-gəliş rejimi tətbiq edir. Bütün b ...
Birbank-da daşınmaz əmlak üzrə ƏDV-nin 30%-ni geri almaq imkanı davam edir
... metrdən çox olmayan və yalnız mənzil-tikinti kooperativlərindən (MTK) alınan yaşayış və ya qeyri-yaşayış əmlaklarına şamil edilir. Bu imkandan faydalanmaq üçün www.e-taxes.gov.az
alında qeydiyyatdan keçmək və tələb olunan sənədləri təqdim etmək kifayətdir. Bu xidmət sayəsində daşınmaz əmlak alarkən əl ...
Olimpiya çempionu Bakıya gəlib
... kq) və Məhəmməd Abdullayevlə (+92 kq) birgə məşq edəcək. Bu onların turnirə yaxşı hazırlaşması üçün faydalı olacaq. Qeyd edək ki, Mullajonovu Heydər Əliyev Beynəlxalq Aero
unda Parisdəki Olimpiadanın finalındakı rəqibi Alfonso Dominqes qarşılayıb. ...
“Odlar Yurdu” boks klubu Azərbaycanı qürurla təmsil edir
... ssiyasının geniş auditoriyaya çatdırılmasına kömək edir. Daha ətraflı məlumatla aşağıdakı linkdən tanış olmaq mümkündür: https://www.dates-md.de/veranstaltungen-magdeburg/s
/boxen-land-des-feuers-s
ler-k%C3%A4mpfen-um-die-landesmeisters/ ...
İspaniyada yaşayan Azərbaycan icması ilə görüş keçirilib
... r geniş müzakirə olunub. Görüşdə İspaniyanın müxtəlif şəhər və regionlarında, o cümlədən Barselona, Bilbao, Madrid, Valensiya, Alikante və digər şəhərlərində, həmçinin
uqaliyada yaşayan soydaşlarımız iştirak edib. İcma görüşünə 120-dən çox soydaşımız qatılıb və onların arasında Diaspor Gəncl ...
“Əmək və Məşğulluq” altsistemi növbəti beynəlxalq müsabiqədə qalib seçilib
... zahlı istifadə metodları, innovativ tələblərə sürətli uyğunlaşması kimii meyarlara əsasən verilib. Müsabiqədə Azərbaycanla yanaşı, ABŞ, Böyük Britaniya, İtaliya, Xorvatiya,
uqaliya, Türkiyə və s. daxil olmaqla 100-ə yaxın ölkədən qurumlar, regional və beynəlxalq maliyyə korporasiyaları iştirak edib. ...
Zahid Oruc: ”Azərbaycan qonşuları azərbaycanlılar olan dövlətə çevrilib”...
... addaşı və sərvətləri gələcək nəsillərə ötürmək mümkün deyil. İrs millətin hard diskidir. Qərbi Azərbaycanda-itirilmiş torpaqlarda hər bir abidənin texniki şərtini, kimlik pas
unu və sahiblik reestrini yaratmaqla torpağa və əcdadlarımızın mirasına haqqımızı sübut edirik. Beləliklə, elin göz, söz və ...

Meeting held with Deputy Prime Minister of Tatarstan
... . During the meeting, the sides emphasized the strengthening of economic and trade cooperation with Tatarstan, the enhancement of partnership relations between business communities, and the wide op
unities available for organizing joint production. They discussed prospects for developing cooperation in trade, industry, energy, logistics, educ ...
... ;s joining the Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia as a full-fledged participant, as well as the processes related to the opening of the Zangezur Corridor which increases the im
ance of the Middle Corridor have opened a new chapter in the development of our relations. It was noted that the energy partnership occupies a spe ...
SOCAR and UCC Holding Sign Memorandum of Understanding on Fuel Supply to Damascus International Airport
... SOCAR and UCC Holding signed a Memorandum of Understanding on fuel supply to Damascus International Air
. According to the document, the parties plan to establish a joint venture that will supply aviation fuel to Damascus International Air
and provide the necessary infrastructure. In this joint venture, SOCAR will be responsible for provi ...
Opening Ceremony of “Ustyurt” Operating Company Office Took Place in Tashkent
... her Bakhodirjon Sidikov, Chairman of the Management Board of Uzbekneftegaz JSC; Arzu Javadova, Vice President of SOCAR; members of the project teams; and representatives of state institutions that sup
ed the project. Speakers noted that the Ustyurt Operating Company will play a key role in advancing geological exploration potential, applying ...
Azerbaijan Tops Central Asia with “Greatest Global Progress” Award
... The “Greatest Global Progress” award was presented to the Innovation and Digital Development Agency (IDDA), Azerbaijan’s innovation policy operator. According to the StartupBlink re
, IDDA’s activities have significantly advanced the country’s innovation infrastructure and startup policies. In addition, the re
...
Speaker of Milli Majlis Sahiba Gafarova Holds Scheduled Voter Reception
... on and re-building work being implemented in the de-occupied territories of Azerbaijan, the successful realisation of the ‘State Programme of the Great Return’, the high state care and sup
for the shahid families and for our citizens who lost their health in war, and other measures. The Speaker heard appeals of the voters from th ...
Higher Education Institutions Launch International Digital Skills Training Program
... ensive digital skills training program designed for higher education institutions across the country. The project is being implemented in partnership with the Ministry of Digital Development and Trans
(MDDT), the Ministry of Science and Education, the Innovation and Digital Development Agency (IDDA), the State Agency for Science and Higher Educ ...
... n from Iraq, led by the co-chair of the Joint Commission on the Iraqi side, Minister of Communications Hayam Al-Yasiri, visited Azerbaijan. Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Trans
of Azerbaijan and co-chair of the Joint Commission on the Azerbaijani side, welcomed the Iraqi delegation and highlighted that as two friendly co ...
An "Open day" will be held at the State Maritime and Port Agency
... To raise awareness among seafarers regarding the recent reforms carried out in the preparation and certification of seafarers, the assessment of their knowledge and skills, as well as the regulation of training and educational activities, and to hear their questions and suggestions on the spot and respond to them promptly, an “Open Day” ...
IDDA Discusses Opportunities for Digital Development Cooperation with Delegations from Nearly 10 African Countries
... be noted that the meetings took place within the framework of the World Telecommunication Development Conference (WTDC-25) and aimed to foster digital bridges between countries, explore cooperation op
unities, and strengthen technological diplomacy. ...
Azerbaijan Carbon Market Workshop Held in Baku
... the opening session, His Excellency Fergus Auld OBE, British Ambassador to Azerbaijan, stated: “Delivering growth is a UK government priority. That is why British Embassy Baku continues to sup
partnerships that drive Azerbaijan's economic diversification as part of the UK-Azerbaijan Strategic Partnership. Co-organized by British Em ...
... “AzInTelecom” LLC, one of the companies of AZCON Holding, has introduced a new op
unity for legal entities and government agencies to order “SİMA Token” electronic signature entirely online. Initially launched for citizens and entrepreneurs about a year ago, the service has now been enhanced. All users can convenientl ...