Füzuli istiqamətində aviabiletlərin alışı qaydalarında yenilik
Füzuli istiqamətində aviabiletlərin alışı qaydalarında yenilik Füzuli istiqamətində aviabiletlərin alışı qaydalarında yenilik
2025-ci il 1 may tarixindən etibarən Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) tərəfindən Bakı–Füzuli–Bakı marşrutu üzrə həyata keçirilən uçuşlara aviabilet alışı qaydalarında dəyişikliklər qüvvəyə minir.
Yeni qaydalara əsasən, Azərbaycan vətəndaşları bu istiqamətdə aviabiletləri AZAL-ın rəsmi internet saytından və ya mobil tətbiqindən xüsusi icazə təqdim etmədən birbaşa əldə edə bilərlər. Bu imkan həm bir istiqamətdə, həm də gediş-dönüş uçuşlarına şamil olunur.
Səfər üçün tələb olunan zəruri icazələr sistem tərəfindən avtomatik şəkildə təqdim olunur. Bu səbəbdən “Yolumuz Qarabağa” portalı vasitəsilə əlavə müraciət göndərilməsinə ehtiyac qalmır.
Sözügedən dəyişikliklər Azərbaycan vətəndaşları üçün prosedurların sadələşdirilməsi və səfər prosesinin daha da rahat keçməsi məqsədilə tətbiq olunub. Xarici ölkə vətəndaşlarının isə Füzuli istiqamətində səfər etmələri üçün müvafiq dövlət qurumlarından əvvəlcədən icazə almaları tələb olunur.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_6d0fc97fe8b1386764fe07a0d_o.jpg
С 1 мая 2025 года вступают в силу изменения в правилах приобретения авиабилетов на рейсы Azerbaijan Airlines (AZAL) по маршруту Баку-Физули-Баку.
Согласно новым правилам, граждане Азербайджана могут приобретать авиабилеты по данному направлению напрямую на официальном сайте или в мобильном приложении AZAL без необходимости получения специального разрешения. Эта возможность распространяется как на покупку билетов на рейсы авиакомпании в одну сторону, так и туда-обратно.
Необходимые разрешения для поездки теперь оформляются системой автоматически, что исключает необходимость подачи дополнительной заявки через портал Yolumuz Qarabağa.
Изменения направлены на упрощение процедуры и повышения удобства при планировании поездок для граждан Азербайджана.
Иностранным гражданам по-прежнему необходимо получить предварительное разрешение от соответствующих государственных органов для посещения Физули.
Отметим, что рейсы по маршруту Баку-Физули-Баку выполняются два раза в неделю — по субботам и воскресеньям.