https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_59b1447b3b10f2ceca0eeba10_o.jpg
Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON) tərkibində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Avropanın ən böyük texnologiya şirkətlərindən olan “Gcore” şirkəti ilə birgə yeni “AzInCloud” platformasını təqdim edib.
Ötən gün Bakıda keçirilən tədbirlə “AzInTelecom” ilə Lüksemburqun “Gcore” şirkəti arasında tərəfdaşlıq rəsmən elan edilib. Tədbirdə hər iki şirkətin rəhbər heyəti, texnologiya sahəsindəki şirkətlərin təmsilçiləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
İştirakçıların diqqətinə çatdırılıb ki, “Gcore” şirkəti ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində “AzInTelecom”a məxsus “AzInCloud” platformasında müasir alətlərlə təchiz olunmuş geniş “bulud” xidmətləri təqdim olunur. Müasir “bulud” texnologiyalarından faydalanmaq istəyən fərdi və korporativ müştərilər www.azincloud.az veb-saytı vasitəsilə bu xidmətlərə anında çıxış əldə edə bilirlər. Hazırda aktiv şəkildə fəaliyyət göstərən platformada istifadəçilərə rahat idarəetmə, geniş əməliyyat sistemi seçimləri, “bulud” market, monitorinq xidməti və digər üstünlüklər təqdim olunur.
Tədbirdə məlumat verilib ki, “AzInCloud” ictimai “bulud” xidməti olaraq “istifadə etdiyin qədər ödə” modeli əsasında fəaliyyət göstərir. Portal hər kəs – hüquqi şəxslər, kiçik və orta bizneslər, fərdi sahibkarlar və fiziki şəxslər üçün əlçatandır. Xidmətdən yararlanmaq üçün istifadəçilər www.azincloud.az saytında qeydiyyatdan keçərək bank kartı ilə ödəniş edib xidmətlərdən yerindəcə yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, “Gcore” qlobal səviyyədə “bulud”, hostinq və kibertəhlükəsizlik həlləri təqdim edən beynəlxalq texnologiya şirkətidir. 2011-ci ildə yaradılan “Gcore”, Avropa, Şimali Amerika, Asiya və MDB ölkələrində geniş infrastruktura malikdir. Şirkətin əsas auditoriyası maliyyə sektoru, dövlət və korporativ müştərilərdir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_59b1447b3b10f2ceca0eeba10_o.jpg
ООО «AzInTelecom», функционирующее в составе Холдинга транспорта и коммуникаций Азербайджана (AZCON Holding), заключило партнёрство с крупнейшим облачным провайдером Европы — компанией «Gcore».
На мероприятии, состоявшемся вчера в Баку, официально было объявлено о сотрудничестве между «AzInTelecom» и расположенной в Люксембурге компанией «Gcore». В мероприятии приняли участие руководители «AzInTelecom» и «Gcore», а также представители технологических компаний Азербайджана, средств массовой информации и приглашённые гости. Необходимо отметить, что в рамках данного партнёрства с «Gcore» платформа «AzInCloud» от «AzInTelecom» предоставляет широкий спектр облачных сервисов, оснащённых современными инструментами. Частные и корпоративные пользователи, желающие воспользоваться облачными технологиями, могут мгновенно получить доступ к данным услугам через сайт www.azincloud.az. Платформа предлагает пользователям простое управление, обширный перечень операционных систем, облачный маркетплейс, услуги мониторинга и другие преимущества.
«AzInCloud» функционирует как общедоступный облачный сервис по модели «плати по мере использования». Портал открыт для всех — от юридических лиц и представителей малого и среднего бизнеса до индивидуальных предпринимателей и частных пользователей. Чтобы начать работу, достаточно зарегистрироваться на сайте www.azincloud.az и оплатить услуги банковской картой.
Компания «Gcore» — это глобальная технологическая компания, предоставляющая облачные, хостинг и кибербезопасностные решения по всему миру. Основанная в 2011 году, компания «Gcore» располагает широкой инфраструктурой в Европе, Северной Америке, Азии и странах СНГ. Основными клиентами компании являются финансовый сектор, государственные и корпоративные организации.