Sumqayıt Perinatal Mərkəzi yenidoğulmuş uşaqların təxliyəsini asanlaşdıracaq ambulansla təmin olunub
... lə TƏBİB tərəfindən Sumqayıt Tibb Mərkəzinin tabeliyində olan Perinatal Mərkəz ambulansla (reanimobillə) təmin edilib. innews.media xəbər verir ki, müasir avadanlıqlarla və trans
küvəzlə təchiz edilən ambulans ağır vəziyyətdə doğulmuş körpələrin regionlardan Sumqayıt Perinatal Mərkəzinə təxliyəsini asa ...
VTB (Azərbaycan) yeni kredit kampaniyasına start verdi
... nkın filiallarından əldə etmək olar. “Nağd kredit əhali arasında ən populyar məhsullarımızdan biridir. 2024-cü ilin sonuna bankımızın nağd pul kreditləri üzrə kredit
felinin həcmi 100 milyon manata çatıb, bu da 2023-cü illə müqayisədə 33% çoxdur. Novruz bayramı ərəfəsində ənənəvi olaraq kreditl ...
Ədliyyə naziri Şəki şəhərində vətəndaşları qəbul edəcək
... 0-10-01 (daxili nömrə: 10941) nömrəli telefonu və contact@justice.gov.az e-poçt ünvanı vasitəsilə qəbula yazıla bilərlər. Həmçinin vətəndaşların Nazirliyin elektron xidmətlər
İlham Əliyev “Barselona”nın prezidentini qəbul etdi
... Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev martın 1-də “Barselona” Futbol Klubunun prezidenti Joan La
anı qəbul edib. Qəbula görə dövlət başçısına minnətdarlığını bildirən Joan La
a Azərbaycana ilk dəfə COP29 zamanı səfər etdiyini xatırlayaraq, Bakıdakı inkişaf proseslərinin onda dərin təəssürat yar ...
Oskarlıq fırıldaqçılıq: Onlayn dələduzlar kinosevərlərin məlumatlarını və pullarını oğurlamağa cəhd edirlər
... Beləliklə, dələduzlar maliyyə məlumatlarını ələ keçirirlər. Eyni zamanda, əgər istifadəçi həmin botu silməzsə, o, fırıldaq təkliflərini göndərməyə davam edəcək. Digər
alda dələduzlar istifadəçiləri filmləri reklamsız izləmək təklifi ilə cəlb edirlər. Bunun üçün telefon nömrəsini daxil etməyi t ...
İşğaldan azad olunmuş ərazilərə müntəzəm avtobus reyslərinə maraq artıb
... ədbəyli – Şuşa – Əhmədbəyli, Bərdə – Ağdam – Bərdə reysləri fəaliyyətə başlayıb. Sözügedən reyslər üzrə vətəndaşlar “yolumuzqarabaga.az”
alı üzərindən bilet əldə edərək işğaldan azad edilmiş əraziləri müəyyən edilmiş saatlarda ziyarət ediblər. Vətəndaşların ...
AccessBank qadın sahibkarlığını dəstəkləyən Access2Success layihəsini üçüncü dəfə uğurla həyata keçirdi
... uğurla həyata keçirdiyimiz və Azərbaycanda qadın sahibkarlara nəzərəçarpacaq faydalar gətirən Access2Success layihəsi ilə fəxr edirik. Qeyd etmək istərdim ki, AccessBank-ın kredit
felinin təxminən 20%-i özünü etibarlı borcalan kimi sübut etmiş qadın sahibkarlara verilən kreditlərdən ibarətdir. Access2Success lay ...
Vahid Məmmədov: "43 ildir məşqçi işləyirəm, indi də yeni şeylər öyrənirəm"
... rsən üstümüzə, qoy, gedib peşə sahibi olsunlar” deyirdi. Namiq Abdullayev 2000-ci ildə olimpiya çempionu olandan sonra güləşdə kütləvilik artdı. Sidneydən qayıdandan sonra aero
da çoxlu adamı görəndə gözümə inanmırdım. Halbuki 4 il əvvəl Atalantadan qayıdanda qarşılayan olmamışdı. 1996-cı ildə Namiqin ...
“YAŞAT” Fondu Naxçıvanda qış düşərgəsi reallaşdırıb
... ığı ilə Naxçıvanda şəhidlərimizin övladları üçün qış düşərgəsi reallaşdırılıb. Bununla əlaqədar iştirakçılar 25 fevral tarixində Heydər Əliyev Beynəlxalq Aero
undan yola düşüblər. Layihə Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəliyi,&nb ...
Meydan sahiblərinə bir qol bəs etdi
... I Liqada 16-cı tura start verilib. İlk gündə bir görüş baş tutub. “Baku S
inq” “Cəbrayıl”ı qəbul edib. Qarşılaşma paytaxt təmsilçisinin minimal hesablı qələbəsi ilə başa çatıb. Turun qalan oyunları sabah keçiriləcək. I Liqa 16-cı tur 27 fevral 2025 “Baku S
inq” &n ...
Gəncə - Şuşa müntəzəm avtobus reysi istifadəyə veriləcək
... tər – Xocalı 2,40 manat, Tərtər – Xankəndi 2,80 manat və Tərtər – Şuşa aralıq məntəqəsi üçün biletin qiyməti 3,30 manatdır. Biletləri “biletim.az”
alı üzərindən yalnız onlayn qaydada əldə etmək olar. Qeyd edək ki, biletləri əldə edərkən işğaldan azad olunmuş ərazilərə g ...
Bakıda ilk TikTok oflayn studiyası fəaliyyətə başladı
... olar yaratmaq və izləmək üçün ən məşhur platformalardan biri olan TikTok LİVE artıq Azərbaycanda məzmun yaradıcıları üçün daha əlçatan olur. TikTok LİVE-ın Azərbaycanda rəsmi
nyor agentliyi KEQO MEDIA, Bakıda TikTok LİVE standartlarına uyğun ilk oflayn studiyasını istifadə verib. Açılış mərasimində tanınm ...

A solo exhibition by artist Emil Aziz titled ‘Pattern and Silhouette’ is set to open at the Azerbaijan National Carpet Museum
... e memory preserved for millennia by carpet ornaments with the aesthetic sensibilities of the 20th–21st centuries. Karabakh horses depicted in harmony with ancient carpet patterns, as well as
raits of women, hold a special place in the exhibition. The movement, strength, and poetic silhouette of the horse are in harmony with the structu ...
AzInTelecom Established the First Supercomputer Center in Azerbaijan
... e systems are significantly more powerful than standard computers and are capable of processing large volumes of data at high speed. The establishment of the Supercomputer Center holds strategic im
ance for the development of the artificial intelligence ecosystem within the country. Based on high-performance GPU (Graphics Processing Unit) chi ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with Startup Community Members Living in Silicon Valley and Azerbaijanis working at Technology Companies
Rashad Nabiyev met in San Francisco with members of the startup community living in Silicon Valley, United States, and with Azerbaijanis working at technology companies. During the meeting, discussions focused on the contributions they could make to the development of Azerbaijan’s digital secto ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with Apple’s Head of Corporate Government Affairs
... As part of his visit to the United States, Minister of Digital Development and Trans
Rashad Nabiyev met with Jason Lundgaard, Senior Manager of Corporate Government Affairs at Apple. The meeting focused on exploring op
unities for cooperation in the fields of digital transformation and innovation. The parties also exchanged views on jo ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with NVIDIA Vice President for Global AI Initiatives
Rashad Nabiyev met with Calista Redmond, Vice President for Global AI Initiatives at NVIDIA. During the meeting, the parties discussed op
unities for cooperation between Azerbaijan and NVIDIA in the development of sovereign national AI platforms and the m ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with Head of OpenAI’s Applied Research
Rashad Nabiyev met with Boris Power, Head of Applied Research at OpenAI. The meeting focused on exchanging views on prospects for cooperation in the development of sovereign artificial intelligence infrastructure, joint innovation and research initiatives, e ...
Minister Rashad Nabiyev met with senior representatives of Stanford University
Rashad Nabiyev met with Carissa Little, Executive Director of the Stanford Engineering Center for Global & Online Education (CGOE), and Marco Pavone, Associate Professor of Aeronautics and Astronautics at Stanford University. The meeting focused on stren ...
Minister Rashad Nabiyev Meets Meta’s Director of Public Policy
Rashad Nabiyev met with Molly Montgomery, Director of Public Policy at Meta. The meeting focused on op
unities for cooperation between Azerbaijan and Meta in the fields of digital governance and the implementation of innovative solutions. The parties also ...
Energy Minister of Azerbaijan met with his American counterpart and other U.S. officials
... qualitatively new stage were discussed. It was noted with satisfaction that the United States has been a reliable partner of Azerbaijan in the field of energy for many years, as well as continued sup
for the implementation of major infrastructure projects serving energy security in the region and Europe. Azerbaijani President Ilham Aliyev a ...
Minister Rashad Nabiyev Meets with AMD Senior Vice President David Wang
Rashad Nabiyev met with David Wang, Senior Vice President of GPU Technologies and Engineering (G&E) at AMD. The meeting discussed the expansion of Azerbaijan’s capabilities in the field of artificial intelligence (AI) and the prospects of transform ...
Minister of Energy held several meetings in Washington
... asized that the Memorandum of Understanding on the preparation of the “Trump Route for International Peace and Prosperity”, as well as the Charter of Strategic Partnership, opens up new op
unities for our energy partnership in the light of the current policy of the U.S. President aimed at restoring peace in the region. Regional energ ...
Energy Minister spoke about the role of the Great Leader in the development of Azerbaijan-U.S. energy partnership in Washington
... strategic vision, was described as the first achievement of the Azerbaijan-U.S. energy partnership and as the beginning of the United States’ close involvement in all processes related to the ex
of the Caspian Sea’s energy resources to international markets. Quoting the National Leader, the Minister said: “As the National Lead ...