https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_99e12550fbdcfac978324b726_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov, Türkiyənin milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akar və digər rəsmilər "Qardaş yumruğu" təlimini izləmək üçün təlim poliqonuna gəliblər.
Məruzə edilib ki, ssenariyə uyğun olaraq Azərbaycan Ordusunun Quru Qoşunları, Hərbi Hava Qüvvələri, Xüsusi Təyinatlı Qüvvələr, Mühəndis Qoşunları, Raket və Artilleriya Qoşunlarının bölmələri Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin hərbçiləri ilə qarşılıqlı əlaqədə müxtəlif təlim döyüş tapşırıqlarını yüksək peşəkarlıqla yerinə yetirirlər.
General-polkovnik Z.Həsənov və cənab H.Akarın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti, eyni zamanda, Astara, Cəbrayıl və İmişli rayonlarının ərazilərində keçirilən təlimdə icra olunan tapşırıqları isə xüsusi quraşdırılmış monitorlar vasitəsilə canlı izləyiblər.
Sonda bütün istiqamətlər üzrə icra olunan tapşırıqlar videobağlantı vasitəsilə qoşulan komandir heyəti ilə birgə təhlil edilib.
Keçirilən birgə təlimi yüksək qiymətləndirən müdafiə nazirləri təlimin daha da keyfiyyətli təşkili və şəxsi heyətin peşəkarlıq qabiliyyətinin artırılması ilə bağlı müvafiq tövsiyələrini verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_99e12550fbdcfac978324b726_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar, and other officials arrived at the training ground to watch the “Fraternal Fist” exercises.
It was reported that according to the scenario, units of the Land Forces, Air Force, Special Forces, Engineering Troops, Rocket and Artillery Troops of the Azerbaijan Army are professionally fulfilling various training-combat tasks in cooperation with the servicemen of the Turkish Armed Forces.
At the same time, Colonel General Z.Hasanov and the delegation led by Mr. Hulusi Akar, in live mode watched the fulfillment of tasks in the exercises held in the territories of Astara, Jabrayil and Imishli regions, through specially installed monitors.
In the end, the tasks accomplished in all directions were analyzed together with the command staff via video teleconference.
Highly appreciating the joint exercises, the Defense Ministers gave relevant recommendations on the further high-quality organization of the exercises and improvement of the military personnel’s professionalism.