Çinin “iSoftStone” şirkəti ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Çinin “iSoftStone” şirkəti ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub Çinin “iSoftStone” şirkəti ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Çinin “iSoftStone” şirkəti ilə rəqəmsal transformasiya, innovativ texnologiyaların tətbiqi və müasir İT həllərinin inkişafı istiqamətində əməkdaşlıq müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin “iSoftStone” şirkətinin icraçı vitse-prezidenti Li Huanq ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Çin arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, xüsusilə rəqəmsal iqtisadiyyat, innovasiya və yüksək texnologiyalar sahələrində tərəfdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Tərəflər iqtisadiyyatın rəqəmsal transformasiyası, innovativ texnologiyaların tətbiqi, müasir İT və süni intellekt həllərinin inkişafı istiqamətində əməkdaşlığın perspektivlərini dəyərləndiriblər.
Müzakirələr zamanı texnologiya transferi, eləcə də ölkəmizdə kompüter və elektron avadanlıqlar istehsalını dəstəkləyəcək təchizat və dəyər zəncirinin formalaşdırılması istiqamətində əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4fc58c5c2b1f1f6454a2424f1_o.jpg
Cooperation with China's “iSoftStone” company in the areas of digital transformation, the implementation of innovative technologies, and the development of modern IT solutions has been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Li Huang, the Executive Vice President of China's “iSoftStone” company.
During the meeting, the expansion of economic cooperation between Azerbaijan and China was discussed, particularly partnership opportunities in the fields of digital economy, innovation, and high technologies. The parties evaluated the prospects for cooperation in the digital transformation of the economy, the implementation of innovative technologies, and the development of modern IT and artificial intelligence solutions.
During the discussions, an exchange of views took place regarding technology transfer, as well as cooperation in forming a supply and value chain that would support the production of computers and electronic equipment in our country.