https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7041030218daa3823a2561234_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə proqramın nəticələrinə həsr olunmuş yekun görüş keçirib.
Bir ili əhatə edən Mentorluq proqramının yekunlarına dair keçirilən görüşdə Zakir İbrahimov qaliblərin ötən müddət ərzində nümayiş etdirdikləri aktivliyi və fərdi inkişaf planı üzrə əldə etdikləri nailiyyətləri yüksək qiymətləndirib. Sədr vurğulayıb ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsi ölkəmizdə müasir idarəçilik prinsiplərinə yiyələnmiş yeni nəsil rəhbər kadrların yetişməsində müstəsna rol oynayır.
Görüş zamanı proqram müddətində müzakirə olunan dövlət idarəetmə metodları, strateji qərarların qəbulu, korporativ idarəçilik və səmərəli kommunikasiya mövzularının qaliblərin gələcək fəaliyyətlərində tətbiqi məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Zakir İbrahimov mentorluq müddətinin başa çatması münasibətilə qalibləri təbrik edərək, onlara peşəkar fəaliyyətlərində və dövlətçiliyimizin inkişafı naminə gələcək addımlarında uğurlar arzulayıb.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı bir il ərzində göstərilən diqqətə, şəxsi və peşəkar inkişafları üçün yaradılan şəraitə, həmçinin zəngin idarəçilik təcrübəsini onlarla bölüşdüyünə görə mentor Zakir İbrahimova dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər. Qaliblər bu müddət ərzində əldə etdikləri bilik və bacarıqların onların liderlik keyfiyyətlərinin formalaşmasında həlledici rol oynadığını qeyd ediblər.
Görüşün yekununda Zakir İbrahimov Mentorluq proqramını uğurla başa vuran hər iki müsabiqə qalibinə Xasiyyatnamə təqdim edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7041030218daa3823a2561234_o.jpg
Zakir Ibrahimov, Chairman of the Board of the "AzerGold" Closed Joint-Stock Company (CJSC), held a final meeting with the winners of the 4th "Yukselish" competition, Aslan Hasanli and Rufat Mammadkhanli, dedicated to the concluding results of the program within the framework of the Mentorship Program.
At the meeting held on the results of the Mentorship Program covering one year, Zakir Ibrahimov highly appreciated the activity demonstrated by the winners over the past period and the achievements they have made in their personal development plans. The Chairman emphasized that the “Yukselish” competition, established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, plays an exceptional role in the training of a new generation of managers in our country who have mastered the principles of modern management.
During the meeting, an exchange of views took place regarding the practical application of topics discussed throughout the program, including public administration methods, strategic decision-making, corporate governance, and effective communication in the winners' future professional endeavors. Congratulating the winners on the conclusion of the mentorship period, Zakir Ibrahimov wished them success in their careers and their future contributions to the development of the state.
Aslan Hasanli and Rufat Mammadkhanli, the winners of the "Yukselish" competition, expressed their profound gratitude to their mentor, Zakir Ibrahimov, for the attention provided over the past year, the environment created for their personal and professional growth, and for sharing his extensive management expertise with them. The winners noted that the knowledge and skills gained during this period played a pivotal role in shaping their leadership qualities.
At the end of the meeting, Zakir Ibrahimov presented a Certificate of Merit to both winners of the competition who successfully completed the Mentoring Program.