https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_9e790c30aca8bb9649c0f69f7_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) tərəfindən “Çovdar” qızıl mədəni və eləcə də Göygöl rayonu, Üçtəpə kəndi ərazisində ağacəkmə aksiyaları keçirilib.
Müzəffər Ali Baş Komandan, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında rəşadətli Azərbaycan Ordusunun 44 günlük Vətən müharibəsində Ermənistan silahlı qüvvələri üzərində əldə etdiyi tarixi Zəfərin 5 illiyi münasibətilə Qızılca-Üçtəpə bələdiyyəsinin dəstəyi ilə Üçtəpə kəndi ərazisində salınacaq Zəfər parkı üçün təxminən 0,8 hektar sahədə 700-ə yaxın cökə, vələs və göyrüş ağacı tingləri əkilib, bitkilərə müvafiq aqrotexniki qulluq göstərilib.
Ekoloji aksiya çərçivəsində növbəti mərhələdə “Çovdar” qızıl mədəni ərazisində yerli iqlim şəraitinə uyğun 1300 ədəd ağac tingi əkilib. Bununla yanaşı, tədbir zamanı ərazidə abadlaşdırma və yaşıllaşdırma işləri aparılıb.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin bu kimi ekoloji təşəbbüsləri ölkəmizdə ekoloji tarazlığın qorunması, ətraf mühitin sağlamlaşdırılması, yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsi və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə tədbirlərinə dəstək məqsədi daşıyır.
Bugünədək QSC tərəfindən qızıl mədənlərinin yaxınlığında yerli iqlim şəraitinə uyğun minlərlə ağac və kol bitkisi əkilib, yaşıllıqlar salınıb və bu istiqamətdə fəaliyyət mütəmadi şəkildə davam etdirilir.

«AzerGold» провело очередную акцию по озеленению по случаю дня Победы в Дашкесене и Гёйгёле
«AzerGold» провело очередную акцию по озеленению по случаю дня Победы в Дашкесене и Гёйгёле «AzerGold» провело очередную акцию по озеленению по случаю дня Победы в Дашкесене и Гёйгёле
Закрытое акционерное общество (ЗАО) «AzerGold» провело акцию по посадке деревьев на территории Човдарского золотого месторождения, а также в селе Учтепе Гёйгёльского района.
В честь 5-летия исторической Победы, одержанной доблестной Азербайджанской армией под руководством Верховного Главнокомандующего, Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева в 44-дневной Отечественной войне над вооружёнными силами Армении,  на площади около 0,8 гектара при поддержке муниципалитета Гызылджа-Учтепе выделенной под будущий Парк Победы в селе Учтепе, было высажено около 700 саженцев липы, клёна и платана, за которыми проведён необходимый агротехнический уход.
На следующем этапе экологической акции на территории Човдарского золотого месторождения были высажены 1300 саженцев деревьев, соответствующих местным почвенно-климатическим условиям. Одновременно были проведены работы по благоустройству и озеленению территории.
Следует отметить, что подобные экологические инициативы АО «AzerGold» направлены на сохранение экологического равновесия, оздоровление окружающей среды, расширение зелёных зон и поддержку мероприятий по борьбе с изменением климата.
На сегодняшний день компанией высажены тысячи деревьев и кустарников, адаптированных к местным климатическим условиям. Работы по озеленению территорий будут продолжаться на постоянной основе.