https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_95b80133f99b7a51d90c58400_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) dağ-mədən sahəsində uğurlu fəaliyyəti ilə ölkəmizin qeyri-neft sektorunun inkişafı ilə yanaşı, ixtisaslı kadr hazırlığı istiqamətində dövlət siyasətinə töhfə verməyə davam edir. Bu məqsədlə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən 8 ali təhsili müəssisəsi və Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi ilə sıx əməkdaşlıq əlaqələri qurulub. Tələbələrin həm QSC-nin Bakıda yerləşən ofisləri, həm də istehsalat sahələrində təcrübə keçmələri üçün şərait yaradılır.
Həmçinin, artıq 3-cü ildir ki, “AzerGold” QSC ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ali və peşə təhsili müəssisələrinin tələbələri üçün Təqaüd proqramı müsabiqələri təşkil edir. Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında zəruri kadrlarla təminatı, müvafiq ixtisaslarda yerli mütəxəssis bazasının inkişaf etdirilməsi məqsədilə elan edilən müsabiqələrdə qalib gələn tələbələr proqrama cəlb edilirlər. Məzun olduqdan sonra onların müvafiq vakansiyalar üzrə işlə təminatı istiqamətində Səhmdar Cəmiyyətin tələbatına uyğun olaraq zəruri addımlar atılır. Həmçinin 2022-ci ildən Daşkəsən məktəbliləri üçün “Gələcəyin mədənçisi” layihəsinin icrasına start verilib. Layihə çərçivəsində daşkəsənli şagirdlərin (10-cu sinifdə təhsil alanlar) ali məktəblərə hazırlığına dəstək göstərilməsinə başlanılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_95b80133f99b7a51d90c58400_o.jpg
Закрытое Акционерное Общество (ЗАО) «AzerGold» своей успешной деятельностью в горнодобывающей отрасли, наряду с развитием ненефтяного сектора нашей страны, продолжает вносить вклад в государственную политику в направлении подготовки квалифицированных кадров. С этой целью налажено тесное сотрудничество с восемью азербайджанскими вузами и Государственным агентством по профессиональному образованию. Студентам создаются условия для прохождения практики как в офисах ЗАО, расположенных в Баку, так и на производственных участках.
Кроме того, уже третий год подряд Акционерное Общество организует конкурсы «Стипендиальная программа» для студентов высших и профессиональных учебных заведений страны. Студенты, победившие в конкурсах, объявленных с целью своевременного обеспечения стратегических проектов ЗАО необходимыми кадрами, развития базы местных специалистов по соответствующим направлениям, привлекаются к участию в программе. После окончания учебы предпринимаются необходимые шаги в соответствии с требованиями Акционерного Общества для их трудоустройства по соответствующим вакансиям. Также с 2022 года дан старт проекту «Горный инженер будущего» для дашкесанских школьников. В рамках проекта оказывается поддержка подготовке учащихся из Дашкесанского района (10-е классы) к поступлению в вузы.