https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_bb0a61262ae54b7e666f70394_o.jpg
Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasının prezidenti xanım Nərgiz Nəsrullayeva-Müdüroğlu 24 iyun 2022-ci il tarixində “Qadınların İqtisadi Cəhətdən Gücləndirilməsi”-nə həsr olunmuş konfransda iştirak etmişdir. Tədbir zamanı ən önəmli anlardan biri AmCham Azərbaycanın prezidenti tərəfindən tarixi “Qadınların İqtisadi Gücləndirilməsinə Dəstək Bəyannaməsi”-nin imzalanması olub. Bəyannamə müəyyən edilmiş öhdəliklərə uyğun olaraq gender bərabərliyini, həmçinin müxtəlifliyi təşviq etmək üçün hərtərəfli və davamlı siyasət, prosedur və fəaliyyətləri həyata keçirmək məqsədi daşıyır və artıq dünyanın 45-dən çox ölkəsində AmCham tərəfindən imzalanıb.
Bu əlamətdar tədbirdə yüksək vəzifəli dövlət rəsmiləri, şirkət rəhbərləri, palatanın üzv şirkətləri və diplomatik korpusun nümayəndələri də daxil olmaqla 150-dən çox qonaq iştirak edib.
Konfrans sorğu, fokus-qrup müzakirələri və məlumatlandırıcı müsahibələrin nəticələrinə əsaslanan qrup təqdimatları ilə yekunlaşıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_bb0a61262ae54b7e666f70394_o.jpg
President of AmCham Azerbaijan, Ms. Nargiz Nasrullayeva-Muduroglu attended a conference on June 24, 2022, dedicated to Women’s Economic Empowerment. The event highlighted a historic “Declaration of Support for Women’s Economic Empowerment” signed by AmCham President. The declaration aims to implement comprehensive and sustainable policies, procedures, and activities to promote gender equality and diversity in line with defined commitments, and have already been signed by over 45 AmCham all over the world.
The momentous event was attended by over 150 people, including senior government officials, corporate executives, member companies, and representatives of the diplomatic corps.
The conference was concluded with group presentations on the priorities identified as a result of the survey, focus group discussions, and key informant interviews.