https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_40cb879bbe8345b96af2fc746_o.jpg
“Nar” 2023-cü ildə də nitq və eşitmə məhdudiyyətli insanların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətindəki layihələrini davam etdirir. Belə ki, mobil operator artıq 4-cü dəfədir ki, “Təlim Məktəbi” layihəsi çərçivəsində bu gənclərin cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək olmaq üçün peşə təlimləri təşkil edir. Missiya çərçivəsində həmin gənclər üçün əmək bazarında daha çox tələbat olan manikür ustalığı təlimləri keçirilir.
Ümumilikdə 3 ay davam edəcək layihə müddətində nitq və eşitmə imkanları məhdud olan 15-30 yaş arasındakı 10 gənc iştirak edir. Təlimlərin sonunda isə iştirakçılara Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi tərəfindən müvafiq sahə üzrə şəhadətnamə təqdim olunacaq. “Təlim məktəbi” layihəsinin tərəfdaşı “Karlarа Dəstək” İctimai Birliyidir.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi nüfuzlu beynəlxalq müsabiqə olan Eventiada IPRA Golden World Awards 2019 müsabiqəsində “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib olub.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_40cb879bbe8345b96af2fc746_o.jpg
“Nar” продолжает проекты, направленные на улучшение качества жизни людей с нарушениями речи и слуха в 2023 году. Так, оператор мобильной связи уже в четвертый раз организует профессиональное обучение в рамках проекта “Школа обучения” для поддержки интеграции данных молодых людей в общество. В рамках миссии проводится обучение мастеров маникюра, пользующимся большим спросом на рынке труда.
В проекте, который продлится 3 месяцев, примут участие 10 женщин в возрасте от 15-30 лет с нарушениями речи и слуха. По окончании обучения участники получат сертификат по соответствующей специальности от Центра профессиональной реабилитации инвалидов. Партнером “Nar” в проекте “Школа обучения” является Общественное объединение “Поддержка глухих”.
Следует отметить, что проект “Nar” – “Школа обучения”, стал победителем конкурса IPRA Golden World Awards 2019 в номинации “Лучший проект” корпоративной социальной ответственности».