https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_40cb879bbe8345b96af2fc746_o.jpg
“Nar” 2023-cü ildə də nitq və eşitmə məhdudiyyətli insanların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətindəki layihələrini davam etdirir. Belə ki, mobil operator artıq 4-cü dəfədir ki, “Təlim Məktəbi” layihəsi çərçivəsində bu gənclərin cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək olmaq üçün peşə təlimləri təşkil edir. Missiya çərçivəsində həmin gənclər üçün əmək bazarında daha çox tələbat olan manikür ustalığı təlimləri keçirilir.
Ümumilikdə 3 ay davam edəcək layihə müddətində nitq və eşitmə imkanları məhdud olan 15-30 yaş arasındakı 10 gənc iştirak edir. Təlimlərin sonunda isə iştirakçılara Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi tərəfindən müvafiq sahə üzrə şəhadətnamə təqdim olunacaq. “Təlim məktəbi” layihəsinin tərəfdaşı “Karlarа Dəstək” İctimai Birliyidir.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi nüfuzlu beynəlxalq müsabiqə olan Eventiada IPRA Golden World Awards 2019 müsabiqəsində “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_40cb879bbe8345b96af2fc746_o.jpg
“Nar” continues its projects aimed at improving the quality of life for speech and hearing impaired people. Thus, the mobile operator organizes vocational training for the 4th time within the framework of the "Training School" project to support the integration of these young people into society. The mission envisages the organization of manicurist trainings which are in great demand in the labor market.
The 3-month project will be attended by 10 young people aged 15-30 with speech and hearing disabilities. At the end of the training, participants will receive a certificate in the relevant field from the Center for Vocational Rehabilitation of Persons with Disabilities. It should be noted that “Nar”s partner in the "Training School" project is “Support to Deaf” Public Union.
Notably, “Training School” project initiated by “Nar” won the IPRA Golden World Awards 2019 nomination for Best CSR Project at the Event.