https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_213486c75a4c8a1f01d62b65e_o.jpg
Çoxsaylı xeyirxah əməllər həyata keçirən, sosial əhəmiyyətli layihələr icra edən, indiyədək minlərlə insana maddi və mənəvi dəstək göstərən, ölkənin bütün regionlarını əhatə edən “Qırmızı Ürəklər” (“Red Hearts”) Fondunun rəsmi olaraq fəaliyyətə başlamasının 2 ili tamam oldu. Bununla bağlı 10 dekabr 2022-ci il tarixində “Atelier 61 Events Hall”da tədbir keçirildi.
Tədbirdə PAŞA Holdinqin və Kapital Bank-ın nümayəndələri, donorlar, fondun üzvləri, əməkdaşları və könüllüləri iştirak edirdi. Tədbirdə çıxış edən “Qırmızı Ürəklər” Fondunun prezidenti Sevda Haqverdiyeva fondun fəaliyyət istiqamətləri, gördüyü işlər, hesabatlar və gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verdi. Həmçinin fondun ən fəal üzvləri il ərzində göstərdikləri fəaliyyətlərə görə xüsusi sertifikatlarla təltif edildi.
İndiyədək fond tərəfindən müəyyənləşdirilən 3 əsas istiqamət (cəmiyyət, ətraf mühit, heyvanlar) üzrə müxtəlif sosial layihələr icra edilib. Həssas qrupdan olan uşaq evlərində və sığınacaqlarda seminarlar, təlimlər, aztəminatlı ailələrə yardım aksiyaları, təhsil təqaüdü proqramı, sağlamlıqla bağlı müxtəlif maarifləndirici layihələr, regionlarda kütləvi ağacəkmə aksiyaları, sahilyani ərazilərdə təmizlik işləri, heyvan sığınacaqlarında dəstək aksiyaları keçirilib. “Qırmızı Ürəklər” Fonduna 2022-ci il ərzində 1041 donor tərəfindən, 200-dən artıq könüllülərin iştirakı ilə 700 min manata yaxın məbləğində vəsait 4028 benefesiara ianələr şəklində dəstək göstərilib.
Tədbirin rəsmi hissəsi bitdikdən sonra populyar müğənnilər Murad Arif və Samira çıxış edərək “Qırmızı Ürəklər”i ad günü münasibətilə təbrik etdi.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_213486c75a4c8a1f01d62b65e_o.jpg
Прошло ровно два года с момента официального учреждения фонда Red Hearts, который за период своей деятельности совершил много добрых дел, оказал материальную и моральную поддержку тысячам людей. В связи со второй годовщиной основания фонда 10 декабря 2022 года в Atelier 61 Events Hall состоялось торжественное мероприятие.
В мероприятии приняли участие представители PASHA Holding и Kapital Bank, доноры, члены фонда, его сотрудники и волонтеры. Выступившая на ивенте президент Red Hearts Севда Хагвердиева подробно рассказала о направлениях деятельности фонда, представила подробную информацию о проделанной работе, отчетах и планах на будущее. Также самые активные члены фонда были награждены специальными грамотами за свой вклад.
За минувший год Red Hearts реализовывал множество социальных проектов по трем основным направлениям своей деятельности: общество, окружающая среда, животные. Фонд организовывал семинары и тренинги в детских домах и приютах, проводил акции помощи малообеспеченным семьям, учредил образовательную стипендиальную программу, реализовывал различные просветительские проекты, связанные со здравоохранением, акции озеленения в регионах, работы по уборке прибрежных территорий, акции помощи приютам для животных. В 2022 году в фонд Red Hearts было пожертвовано около 700 тысяч манатов со стороны 1041 донора. С участием более 200 добровольцев фонда эти деньги были направлены на оказание помощи 4028 бенефициарам.
После окончания официальной части мероприятия популярные певцы Мурад Ариф и Самира выступили и поздравили Red Hearts с днем рождения.