10 dekabr 2022-ci il tarixində Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) 180-ə yaxın tərəfdaşlar və üzv şirkətlərin təmsilçiləri, həmçinin yüksək rütbəli dövlət nümayəndələri və diplomatik korpusun rəhbərlərinin iştirakı ilə AHK Azərbaycanın 10 illiyinə həsr olunmuş Qala Gecəsini təşkil edib. Bu münasibətlə, AHK Azərbaycanın İdarə Heyəti və rəhbərliyi ötən on il ərzində yaxından əməkdaşlığa və qarşılılıqlı əlaqələrin saxlanılmasında göstərilən davamlı dəstəyə görə qonaqlara təşəkkürünü bildirib.
Tədbiri AHK Azərbaycanın İcraçı Direktoru cənab Tobias Baumann açıb və qonaqları on il əvvəl AHK Azərbaycanın açılış mərasiminin qeyd edildiyi Four Seasons Hotelində salamlayıb. Daha sonra Norm MMC-nin baş direktoru, AHK Azərbaycan İdarə heyətinin sədr müavini Dr. Henning Sasse və Azərbaycan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri, AHK Azərbaycanın ilk sədri Dr. Samir Axundov qonaqları salamlayıblar.
Dr. Sasse çıxışında tədbir iştirakçıları ilə AHK Azərbaycanla bağlı xatirələrini bölüşüb. O xatırladıb ki, AHK Azərbaycan yarandığı zaman MDB ölkələrində Rusiyadan sonra ikinci Ticarət Palatası olmuşdur. Daha sonra Dr. Axundov öz çıxışında AHK Azərbaycanın uğurunu “komanda işi” adlandırıb və bu uğurda iştirak edən hər kəsin rolunun vacibliyini vurğulayıb.
Qala Gecəsi Eurovision Mahnı Müsabiqəsinin qalibi Eldar Qasımovun canlı ifası müşayiətində işgüzar şam yeməyi ilə davam edib. Tədbir üzv şirkətlərin təqdim etdiyi qiymətli hədiyyələrlə AHK Azərbaycan haqqında viktorina oyunu, maraqlı rəqs nümayişləri və “Əfəndi” qrupunun canlı musiqisi ilə yekunlaşıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_69b032ab8ec886f8658974c2d_o.jpg
On 10 December 2022, the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK Azerbaijan) organised its 10th Anniversary Gala Dinner with the participation of about 180 representatives of member companies and partner firms to high-ranking government officials and diplomatic envoys in Azerbaijan, who all have contributed to the work and success of AHK Azerbaijan.
The event was opened by Mr Tobias Baumann, Executive Director of AHK Azerbaijan, who welcomed the guests back to the Four Seasons Hotel, where AHK Azerbaijan held its opening ceremony ten years ago. With this special event, he thanked all participants for ten remarkable years of cooperation, commitment and constant support.
Following this, Dr Henning Sasse, CEO of Norm LLC and Deputy Chairman of the AHK Azerbaijan Board and Dr Samir Akhundov, Chairman of the Board of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency and first chairman of AHK Azerbaijan delivered a welcoming speech.
In his speech, Dr Sasse shared his memories of AHK Azerbaijan and highlighted that AHK Azerbaijan has been the second Chamber of Commerce in the CIS countries after Russia. Dr Akhundov called the success of AHK Azerbaijan “a teamwork” and stressed the importance of the role of everyone present towards this success.
Another highlight of the evening was Live Music by special guest and winner of the Eurovision Song Contest Eldar Gasimov. The Gala continued with a Quiz Game about AHK Azerbaijan with great prices sponsored by member companies, dance performances and live music by the “Efendi” band.