https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_c5209eed9f7e6d88255f35dda_o.jpg
Noyabrın 14-17-də Türkmənistanın Məhtimqulu adına Türkmən Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə Universitet tələbələri üçün Kimya fənni üzrə beynəlxalq internet-olimpiada keçirilib. İnternet-olimpiadada dünyanın 20-dən çox ölkəsindən 66-dan çox ali məktəbi 324 tələbə təmsil edib.
Olimpiada “A” və “B” kateqoriyaları üzrə keçirilib. Beynəlxalq ekspertlər qrupu tərəfindən hazırlanmış tapşırıqlar mürəkkəblik dərəcəsi ilə fərqlənib.
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Kimya fakültəsinin II kurs tələbəsi Aydın Məmmədov, III kurs tələbələri Əhməd Məmmədzadə, Nigar İlyasova, Nəzakət Yusifli, Kənan Ağayev (SABAH qrupu) olimpiadada uğurlu nəticə göstərərək “A” kateqoriyası üzrə III yerə layiq görülüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_c5209eed9f7e6d88255f35dda_o.jpg
При организации Туркменского государственного университета имени Махтумкули Туркменистана для студентов проведена международная интернет-олимпиада по химии. В олимпиаде 324 студента представляли более 66 вузов из более чем 20 стран мира.
Олимпиада проводилась в категориях «А» и «В». Задания, подготовленные международной группой экспертов, различались по степени сложности.
Студенты химического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Айдын Мамедов, Ахмед Мамедзаде, Нигяр Ильясова, Незакят Юсифли, Кянан Агаев, показав успешные результаты на олимпиаде, удостоились 3-го места в категории «А».