https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_ab8ea04719450b0ffe92ad1d6_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) ixtisas seçimlərində BDU-nu seçəcək abituriyentlər üçün Abituriyent Məlumat Mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Abituriyent Məlumat Mərkəzinin yaradılmasında əsas məqsəd ixtisas seçimlərində BDU-nu seçəcək abituriyentlərin BDU-da tədris olunan ixtisaslar, qəbul qaydaları, qəbul göstəriciləri, plan yerləri və təhsil imkanları barədə dolğun məlumatlandırılmasını təmin etmək, ixtisas seçimi prosesində onların maraq və gözləntilərinə uyğun düzgün istiqamətləndirilməsinə dəstək olmaq və tədrislə bağlı suallarının operativ cavablandırılmasını həyata keçirməkdir.
Mərkəz avqustun 19-dək həftənin hər günü saat 10:00-dan 18:00-dək BDU-nun əsas tədris binasının I mərtəbəsində fəaliyyət göstərəcək.

https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_ab8ea04719450b0ffe92ad1d6_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) начал свою работу Информационный центр абитуриентов, которые отдадут предпочтение вузу при выборе специальности.
Основная цель создания Центра – обеспечить информированность абитуриентов, избравших БГУ при выборе специальности, о преподаваемых в университете специальностях, правилах и показателях приема, планируемых местах и образовательных возможностях, помочь им правильно сориентироваться в процессе выбора специальности и ответить на их вопросы об учебе.
Центр будет работать на первом этаже главного учебного корпуса БГУ с 10:00 до 18:00 ежедневно до 19 августа.