https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_a72bab3260732a8f533631ed4_o.jpg
“Ən yaxşı işəgötürən” beynəlxalq sertifikatına malik ABB “The Brandon Hall Group” beynəlxalq təşkilatının Mükəmməllik Mükafatlarına layiq görülüb. Bank “Təlim və inkişaf üzrə rəqəmsal inkişafın dəstəklənməsi” və “İstedadların idarə olunması üzrə ən yaxşı idarəetmə modeli” kateqoriyasında 2 mükafata layiq görülüb. ABB bu mükafatları istedadların idarə olunması və rəqəmsal sahədə onların inkişafının dəstəklənməsi istiqamətində həyata keçirdiyi ardıcıl layihələrə görə qazanıb.
“The Brandon Hall Group”un mükəmməllik mükafatları qlobal biznes və insan resursları icmasında ən nüfuzlu qiymətləndirmələrdəndir. Bu mükafatlar fərqli sahələrdə ən qabaqcıl şirkətlərin öyrənmə və inkişaf, istedadların idarə edilməsi, əməkdaşların liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, təşkilati təkmilləşdirmə və sair bu kimi sahələrdəki nailiyyətlərini qiymətləndirir və insan kapitalının idarə edilməsində mükəmməlliyi vurğulayır. Sözügedən mükafatların təqdim olunması üçün əhatəli təhlil və qiymətləndirmələr aparılır. Seçim prosedurlarına görə, bu mükafatlar müvafiq kateqoriyalarda ən yüksək standart meyarı hesab edilir.
“The Brandon Hall Group” 1993-cü ildən fəaliyyətdədir. Qurum bütün dünyada 10 mindən çox təşkilata data texnologiyaları, araşdırma, sertifikatlaşdırma və sair sahələrdə peşəkar konsaltinq dəstəyi verir. İndiyə qədər dünyanın müxtəlif ölkələrində həyata keçirdiyi layihələrlə, təşkilatlarda apardığı sertifikasiya prosesləri və təkmilləşdirmə tədbirləri ilə milyonlarla işçinin fərdi inkişafına müsbət təsir göstərib.
ABB-nin müasir, faydalı və universal məhsul və xidmətləri barədə ətraflı məlumatı bankın filial və şöbələrindən, rəsmi internet səhifəsi https://abb-bank.az/, 937 nömrəli Məlumat Mərkəzi və rəsmi sosial şəbəkə səhifələrindən əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_a72bab3260732a8f533631ed4_o.jpg
Банк ABB, обладающий международным сертификатом «Лучший работодатель», стал лауреатом премии за выдающиеся достижения международной организации Brandon Hall Group. Банк получил две награды в категориях «Поддержка цифрового развития в сфере обучения и развития» и «Лучшая модель управления талантами».
Банк ABB был удостоен этих наград за последовательную реализацию проектов, направленных на эффективное управление талантами и поддержку их развития в цифровой среде.
Brandon Hall Group Excellence Awards являются одной из наиболее авторитетных программ оценки в мировом бизнес-сообществе и сфере управления человеческими ресурсами. Награды отмечают достижения ведущих компаний в таких направлениях, как обучение и развитие, управление талантами, развитие лидерских компетенций сотрудников, организационное совершенствование, и других областях, подчеркивая лучшие практики в сфере управления человеческим капиталом.
Присуждению наград предшествует всесторонний анализ и комплексная оценка представленных проектов. Благодаря строгой процедуре отбора премии Brandon Hall Group считаются одним из эталонов высочайших стандартов в соответствующих категориях.
Brandon Hall Group осуществляет свою деятельность с 1993 года. Организация оказывает профессиональную консалтинговую поддержку более чем 10 000 организаций по всему миру в таких направлениях, как технологии работы с данными, исследования, сертификация, и других сферах. Благодаря реализованным в разных странах мира проектам, сертификационным программам и инициативам по организационному развитию Brandon Hall Group внесла значительный вклад в профессиональное и личностное развитие миллионов сотрудников.
Информацию о современных, полезных и универсальных продуктах и услугах Банка ABB можно получить в филиалах и отделениях Банка, на официальном сайте https://abb-bank.az/, в Информационном центре по номеру 937, а также на официальных корпоративных страницах Банка в социальных сетях.