https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_a72bab3260732a8f533631ed4_o.jpg
“Ən yaxşı işəgötürən” beynəlxalq sertifikatına malik ABB “The Brandon Hall Group” beynəlxalq təşkilatının Mükəmməllik Mükafatlarına layiq görülüb. Bank “Təlim və inkişaf üzrə rəqəmsal inkişafın dəstəklənməsi” və “İstedadların idarə olunması üzrə ən yaxşı idarəetmə modeli” kateqoriyasında 2 mükafata layiq görülüb. ABB bu mükafatları istedadların idarə olunması və rəqəmsal sahədə onların inkişafının dəstəklənməsi istiqamətində həyata keçirdiyi ardıcıl layihələrə görə qazanıb.
“The Brandon Hall Group”un mükəmməllik mükafatları qlobal biznes və insan resursları icmasında ən nüfuzlu qiymətləndirmələrdəndir. Bu mükafatlar fərqli sahələrdə ən qabaqcıl şirkətlərin öyrənmə və inkişaf, istedadların idarə edilməsi, əməkdaşların liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, təşkilati təkmilləşdirmə və sair bu kimi sahələrdəki nailiyyətlərini qiymətləndirir və insan kapitalının idarə edilməsində mükəmməlliyi vurğulayır. Sözügedən mükafatların təqdim olunması üçün əhatəli təhlil və qiymətləndirmələr aparılır. Seçim prosedurlarına görə, bu mükafatlar müvafiq kateqoriyalarda ən yüksək standart meyarı hesab edilir.
“The Brandon Hall Group” 1993-cü ildən fəaliyyətdədir. Qurum bütün dünyada 10 mindən çox təşkilata data texnologiyaları, araşdırma, sertifikatlaşdırma və sair sahələrdə peşəkar konsaltinq dəstəyi verir. İndiyə qədər dünyanın müxtəlif ölkələrində həyata keçirdiyi layihələrlə, təşkilatlarda apardığı sertifikasiya prosesləri və təkmilləşdirmə tədbirləri ilə milyonlarla işçinin fərdi inkişafına müsbət təsir göstərib.
ABB-nin müasir, faydalı və universal məhsul və xidmətləri barədə ətraflı məlumatı bankın filial və şöbələrindən, rəsmi internet səhifəsi https://abb-bank.az/, 937 nömrəli Məlumat Mərkəzi və rəsmi sosial şəbəkə səhifələrindən əldə etmək mümkündür.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_a72bab3260732a8f533631ed4_o.jpg
ABB Bank, which holds the international Top Employer certification, has been recognized with the Brandon Hall Group Excellence Awards. The Bank received two awards in the categories of “Supporting Digital Transformation in Learning and Development” and “Best Talent Management Model.”
ABB Bank received these awards in recognition of its consistent implementation of projects aimed at effective talent management and supporting employees’ development in the digital environment.
The Brandon Hall Group Excellence Awards are among the most prestigious recognition programs in the global business and human resources community. The awards recognize the achievements of leading companies in areas such as learning and development, talent management, leadership development, organizational excellence, and other related fields, highlighting best practices in human capital management.
The awards are granted following an extensive review and comprehensive evaluation of the submitted projects. Due to the rigorous selection process, the Brandon Hall Group Excellence Awards are regarded as a benchmark for the highest standards in their respective categories.
Brandon Hall Group has been operating since 1993. The organization provides professional consulting support to more than 10,000 organizations worldwide in areas including data technologies, research, certification, and other fields. Through projects implemented across various countries, certification programs and organizational development initiatives, Brandon Hall Group has made a significant contribution to the professional and personal development of millions of employees.
Information about ABB Bank’s modern, useful, and versatile products and services is available at the Bank’s branches and offices, on the official website at https://abb-bank.az/, through the 937 Information Center, as well as on the Bank’s official corporate social media pages.