https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_534d1017e09d53f5c11033026_o.jpg
“AzerGold” QSC tərəfindən Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində (ÇİRES) işə qəbul prosesi çərçivəsində növbəti kütləvi test imtahanı keçirilib.
Müxtəlif vəzifə və peşələr üzrə elan edilmiş vakant yerlərə müraciət edən namizədlərin tam elektronlaşdırılmış sistem vasitəsilə şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməsi məqsədilə təşkil olunan imtahanda Daşkəsən, Göygöl və ətraf rayonlardan ümumilikdə 168 nəfər iştirak edib. Test mərhələsində namizədlərin ümumi dünyagörüşü, sadə məntiqi düşünmə bacarıqları, eləcə də müraciət etdikləri vəzifələr üzrə peşə bilikləri qiymətləndirilib.
Test imtahanını uğurla başa vuran namizədlər növbəti mərhələ – “AzerGold” QSC-nin İşə qəbul komissiyası tərəfindən keçiriləcək müsahibədə iştirak hüququ qazanacaqlar. Müsahibənin nəticələri və Komissiya üzvlərinin rəyləri əsasında aktiv vakansiyalar üzrə uyğun namizədlərin yekun seçimi həyata keçiriləcək.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC-də işə qəbul üzrə müraciətlər yalnız rəsmi internet səhifəsi vasitəsilə qəbul edilir. Namizədlər mövcud vakant vəzifələr barədə məlumatı "Karyera" bölməsinin "Vakansiyalar" altbölməsindən əldə edə, şəxsi kabinet yaradaraq elektron qaydada müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, hazırda “AzerGold” QSC və onun törəmə şirkətləri – “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC və “AzerBlast” MMC-də ümumilikdə 1 397 nəfər əməkdaş çalışır. Şirkətin hasilat və istehsalat sahələrində çalışan işçilərin 80 faizini Daşkəsən və ətraf rayonların sakinləri təşkil edir. Bununla yanaşı, “AzerGold” QSC və onun törəmə şirkətlərinin əməkdaşlıq etdiyi uzunmüddətli podratçı şirkətlər vasitəsilə işlə təmin olunan vətəndaşların sayı 2 590 nəfərə çatır.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_534d1017e09d53f5c11033026_o.jpg
ЗАО «AzerGold» провело очередной массовый тестовый экзамен в рамках процесса приема на работу на Човдарском интегрированном региональном участке по переработке (ЧИРУП), расположенном в Дашкесанском районе.
В общей сложности 168 человек из Дашкесанского, Гейгельского и близлежащих районов приняли участие в экзамене, организованном с целью прозрачной и объективной оценки кандидатов, претендующих на вакантные места по различным должностям и профессиям, посредством полностью электронной системы. На этапе тестирования оценивались общий кругозор кандидатов, навыки простого логического мышления, а также профессиональные знания по должностям, на которые они претендовали.
Кандидаты, успешно сдавшие тестовый экзамен, получат право на участие в следующем этапе — собеседовании, которое проведет Комиссия по приему на работу ЗАО «AzerGold». На основании результатов собеседования и отзывов членов Комиссии будет осуществлен окончательный выбор подходящих кандидатов на активные вакансии.
Напомним, что обращения по приему на работу в ЗАО «AzerGold» принимаются исключительно через официальный сайт. Кандидаты могут получить информацию о текущих вакантных должностях в подразделе «Вакансии» раздела «Карьера» и подать заявление в электронном виде, создав личный кабинет.
Отметим, что в настоящее время в ЗАО «AzerGold» и его дочерних компаниях — ООО «Daşkəsən Dəmir Filiz» и ООО «AzerBlast» — работают в общей сложности 1 397 сотрудников. 80 процентов работников, занятых в добывающих и производственных сферах компании, составляют жители Дашкесана и близлежащих районов. Наряду с этим, число граждан, обеспеченных работой через долгосрочные подрядные компании, сотрудничающие с ЗАО «AzerGold» и его дочерними предприятиями, достигает 2 590 человек.