Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 30 iyun 2026-cı il tarixinə 13,3 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 6 milyard manatdır.
30 iyun 2026-cı il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 10 milyard manat təşkil edib. Bankın 30 iyun 2026-cı il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1,2 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır.
Bankın xalis mənfəəti isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 44% arataraq 222 milyon manata çatıb.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 116 filialı, 51 şöbəsi və 13 Rəqəmsal Mərkəzi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti və Birbank kartı sifarişlərinizi onlayn formada həyata keçirə bilərsiniz.

Kapital Bank announces financial results for the second quarter of 2026 Kapital Bank announces financial results for the second quarter of 2026
The country’s first bank, Kapital Bank, has announced its financial results as of June 30, 2026. As of the reporting date, the Bank’s total assets amounted to AZN 13.3 billion, while the volume of loans issued to customers reached AZN 6 billion.
According to the results as of June 30, 2026, customer deposits stood at AZN 10 billion. The Bank’s total capital after deductions amounted to AZN 1.2 billion, and the total value of common and preferred shares was AZN 265 million.
Bank’s net profit increased by 44% compared to the same period last year, reaching AZN 222 million.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 116 branches, 51 divisions and 13 Digital Centers all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. Applications for a cash loan and a Birbank card can be submitted online.