https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_86927e6c73cca1741bd55b3f4_o.jpg
1 iyun 2026-cı il tarixində “Bakı Enerji Həftəsi” çərçivəsində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “ExxonMobil Corporation” şirkətinin vitse-prezidenti Con Ardil ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə “ExxonMobil Corporation” arasında enerji sektorundakı uzunmüddətli tərəfdaşlıq əlaqələrinin uğurla inkişaf etdiyi bildirilib. “Azəri-Çıraq-Günəşli” yataqlar blokundan ilk sərbəst təbii qaz hasilatına başlanmasının mühüm tarixi hadisə olduğu vurğulanıb.
Söhbət zamanı şirkətlər arasında ötən il imzalanmış Anlaşma Memorandumu üzrə görülən işlər və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər nəzərdən keçirilib.

SOCAR President Meets with Vice President of ExxonMobil Corporation
SOCAR President Meets with Vice President of ExxonMobil Corporation SOCAR President Meets with Vice President of ExxonMobil Corporation
On 1 June 2026, within the framework of Baku Energy Week, SOCAR President Rovshan Najaf met with John Ardill, Vice President of ExxonMobil Corporation.
During the meeting, it was noted that the long-standing partnership between SOCAR and ExxonMobil Corporation in the energy sector continues to develop successfully. The commencement of first free natural gas production from the Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) block was highlighted as a historic milestone.
The parties also reviewed the progress made under the Memorandum of Understanding signed between the companies last year and discussed other issues of mutual interest.