“AzerGold” QSC Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Göygöl və Daşkəsəndə səyyar tamaşalar təşkil edib
“AzerGold” QSC Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Göygöl və Daşkəsəndə səyyar tamaşalar təşkil edib “AzerGold” QSC Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Göygöl və Daşkəsəndə səyyar tamaşalar təşkil edib
“AzerGold” QSC-nin təşkilatçılığı, Göygöl və Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətlərinin dəstəyi ilə 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Göygöl və Daşkəsən şəhərlərində səyyar kukla tamaşaları təşkil olunub.
Göygöl şəhərində açıq hava şəraitində keçirilən tədbirdə 300 uşaq iştirak edib. Peşəkar yaradıcı teatr heyəti tərəfindən rus yazıçısı Korney Çukovskinin məşhur nağılı əsasında səhnələşdirilmiş “Milçək-Vizilçək” tamaşası nümayiş olunub. Rəngarəng personajlar və maraqlı süjet xətti ilə seçilən tamaşa uşaqlara dostluq, cəsurluq və xeyirxahlıq kimi dəyərləri aşılayıb.
Daşkəsən Rayon Mədəniyyət Mərkəzində təşkil olunan növbəti tamaşada dramaturq Vüqar Haqverdiyevin “Qarınqulu ayı balası” pyesi əsasında hazırlanmış səhnə əsəri təqdim edilib. 350 uşağın izlədiyi tamaşa sadəlik, təvazökarlıq və qənaətçillik kimi müsbət mənəvi keyfiyyətləri təbliğ edərək iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Tədbirlər çərçivəsində nağıl qəhrəmanlarının iştirakı ilə müxtəlif əyləncəli proqramlar təşkil olunub, uşaqlar üçün interaktiv oyunlar və maraqlı çıxışlar təqdim edilib. Tamaşalarda şəhid ailələrinin övladları, müharibə iştirakçıları və müharibə nəticəsində sağlamlığını itirmiş şəxslərin ailə üzvləri, eləcə də “AzerGold” QSC-nin fəaliyyət göstərdiyi mədənlərin ətrafında yerləşən kəndlərdə yaşayan uşaqlar iştirak ediblər.
“AzerGold” QSC-nin regionlarda həyata keçirdiyi bu mədəni-maarifləndirici təşəbbüs şirkətin korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində uşaqların fərdi inkişafına və dünyagörüşünün genişləndirilməsinə yönəlmiş layihələrinin tərkib hissəsidir. Tədbirlərin əsas məqsədi uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili, onların mədəni istirahət imkanlarının artırılması və bayram sevincinin daha yaddaqalan olmasıdır.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_3a4cc9c2311cf373d55ddb1f8_o.jpg
ЗАО «АzerGold» организовало выездные кукольные спектакли в Гёйголе и Дашкесане по случаю 1 июня - Международного дня защиты детей при поддержке исполнительной власти Гёйгольского и Дашкесанского районов.
В мероприятии, состоявшемся под открытым небом в городе Гёйгёль, приняли участие около 300 детей. Профессиональная театральная труппа представила спектакль «Мильчек-Визильчек», поставленный по мотивам известной сказки русского писателя Корнея Чуковского. Яркие персонажи и увлекательный сюжет спектакля способствовали формированию у детей таких ценностей, как дружба, смелость и доброта.
Следующим представлением, организованным в Дашкесанском районном культурном центре, стала постановка по пьесе «Прожорливый медвежонок» драматурга Вугара Хагвердиева. Представление, которое посмотрели 350 детей, вызвало большой интерес у участников, способствуя развитию таких позитивных моральных качеств, как простота, умеренность и бережливость.
В рамках праздничной программы для детей также были организованы различные развлекательные мероприятия с участием сказочных персонажей, интерактивные игры и увлекательные шоу-программы. В мероприятиях приняли участие дети семей шехидов, ветеранов войны, лиц, получивших инвалидность вследствие войны, а также дети, проживающие в населённых пунктах, расположенных вблизи производственных объектов ЗАО «AzerGold».
Данная культурно-образовательная инициатива, реализуемая «АzerGold» в регионах, является частью деятельности компании в области корпоративной социальной ответственности, направленной на личностное развитие детей и расширение их мировоззрения. Главная цель мероприятий – эффективная организация детского досуга, расширение возможностей для доступа к культурным мероприятиям и создание ярких праздничных впечятлений.