https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_16fbd084000b9bc1201ab9981_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Rəşad Həsənov “Alwaleed Philanthropies” təşkilatının Baş katibi və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) ərəb dövlətləri üzrə xoşməramlı səfiri Şahzadə Lamia bint Məcid Al Səud ilə görüşüb.
Görüşdə rəqəmsal inkişaf və süni intellekt sahələrində mövcud vəziyyət və gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda aşağı gəlirli ailələr və kənd yerlərində rəqəmsal savadlılığın artırılması, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin rəqəmsal hazırlığının təşviqi, eləcə də innovasiya laboratoriyaları sahəsində birgə fəaliyyətin perspektivləri müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_16fbd084000b9bc1201ab9981_o.jpg
Заместитель министра цифрового развития и транспорта Рашад Гасанов встретился с генеральным секретарем организации Alwaleed Philanthropies и послом доброй воли Программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat) для арабских государств принцессой Ламией бинт Маджид Аль Сауд.
На встрече состоялся обмен мнениями о текущей ситуации и будущих возможностях сотрудничества в сфере цифрового развития и искусственного интеллекта.
В то же время были обсуждены перспективы совместной деятельности в области повышения цифровой грамотности среди малообеспеченных семей и в сельской местности, содействия цифровой готовности субъектов малого и среднего предпринимательства, а также инновационных лабораторий.