https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_16fbd084000b9bc1201ab9981_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Rəşad Həsənov “Alwaleed Philanthropies” təşkilatının Baş katibi və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) ərəb dövlətləri üzrə xoşməramlı səfiri Şahzadə Lamia bint Məcid Al Səud ilə görüşüb.
Görüşdə rəqəmsal inkişaf və süni intellekt sahələrində mövcud vəziyyət və gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda aşağı gəlirli ailələr və kənd yerlərində rəqəmsal savadlılığın artırılması, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin rəqəmsal hazırlığının təşviqi, eləcə də innovasiya laboratoriyaları sahəsində birgə fəaliyyətin perspektivləri müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_16fbd084000b9bc1201ab9981_o.jpg
Deputy Minister of Digital Development and Transport Rashad Hasanov met with Princess Lamia Bint Majed Al Saud, Secretary General of Alwaleed Philanthropies and UN-Habitat Goodwill Ambassador for the Arab States.
The parties exchanged views on the current landscape of digital development and artificial intelligence and explored prospects for future cooperation in these areas.
The meeting also included discussions on prospects for joint initiatives aimed at enhancing digital literacy among low-income families and in rural areas, promoting the digital readiness of small and medium-sized enterprises, as well as cooperation in the field of innovation laboratories.