https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a672150eb00cb7df3a117348d_o.jpg
Dəyişən dünya və sürətlə rəqəmsallaşan maliyyə bazarı yeni nəsil riskləri də özü ilə gətirir. Bu çağırışlara hazır olmaq və biznesin dayanıqlılığını qorumaq məqsədilə AmCham Azərbaycan tərəfindən təşkil olunan “İlk Risk və Dayanıqlılıq Konfransı” baş tutub. Yelo Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən bu mötəbər tədbir sektorun peşəkar simalarını bir araya gətirib.
Konfransın diqqət mərkəzində olan "Maliyyə İnstitutlarında Risklərin İdarə Edilməsi" panelində Yelo Bank-ın İdarə Heyətinin sədr müavini Günay Cəlilova da spiker qismində çıxış edib. Günay xanım rəqəmsal transformasiya dövründə bankların çevikliyini necə qorumalı olduğu, süni intellektin risk idarəçiliyinə təsiri və sektorun gələcək mənzərəsi barədə Bankın strateji təcrübələrini bölüşüb.
Yelo Bank müasir bankçılıq standartlarının formalaşmasına və peşəkar dialoq platformalarına töhfə verməkdən qürur duyur. Bank biznes mühitini daha təhlükəsiz və dayanıqlı edən bu cür təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcək.
Sərfəli şərtlərlə mikro kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a672150eb00cb7df3a117348d_o.jpg
The evolving world and the rapidly digitalizing financial market bring about a new generation of risks. To prepare for these challenges and ensure business resilience, the first "Annual Risk & Resilience Conference", organized by AmCham Azerbaijan, has taken place. This prestigious event, held with the official partnership of Yelo Bank, brought together leading professionals from the industry.
A central highlight of the conference was the panel discussion on "Risk Management in Financial Institutions," where Gunay Jalilova, Deputy CEO at Yelo Bank, featured as a keynote speaker. Mrs. Jalilova shared the Bank’s strategic insights on maintaining agility in the era of digital transformation, the impact of artificial intelligence on risk management, and the future outlook of the sector.
Yelo Bank is proud to contribute to the formation of modern banking standards and professional platforms for dialogue. The Bank will continue to support such initiatives that make the business environment safer and more resilient.