https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a672150eb00cb7df3a117348d_o.jpg
Dəyişən dünya və sürətlə rəqəmsallaşan maliyyə bazarı yeni nəsil riskləri də özü ilə gətirir. Bu çağırışlara hazır olmaq və biznesin dayanıqlılığını qorumaq məqsədilə AmCham Azərbaycan tərəfindən təşkil olunan “İlk Risk və Dayanıqlılıq Konfransı” baş tutub. Yelo Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən bu mötəbər tədbir sektorun peşəkar simalarını bir araya gətirib.
Konfransın diqqət mərkəzində olan "Maliyyə İnstitutlarında Risklərin İdarə Edilməsi" panelində Yelo Bank-ın İdarə Heyətinin sədr müavini Günay Cəlilova da spiker qismində çıxış edib. Günay xanım rəqəmsal transformasiya dövründə bankların çevikliyini necə qorumalı olduğu, süni intellektin risk idarəçiliyinə təsiri və sektorun gələcək mənzərəsi barədə Bankın strateji təcrübələrini bölüşüb.
Yelo Bank müasir bankçılıq standartlarının formalaşmasına və peşəkar dialoq platformalarına töhfə verməkdən qürur duyur. Bank biznes mühitini daha təhlükəsiz və dayanıqlı edən bu cür təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcək.
Sərfəli şərtlərlə mikro kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a672150eb00cb7df3a117348d_o.jpg
Меняющийся мир и стремительно цифровизирующийся финансовый рынок несут риски нового поколения. С целью подготовки к этим вызовам и обеспечения устойчивости бизнеса состоялась первая ежегодная конференция «Risk & Resilience», организованная AmCham Azerbaijan. Это престижное мероприятие, прошедшее при официальном партнерстве Yelo Bank, собрало ведущих профессионалов отрасли.
В центре внимания конференции была панельная дискуссия «Управление рисками в финансовых учреждениях», в которой в качестве спикера выступила заместитель председателя правления Yelo Bank Гюнай Джалилова. Гюнай ханум поделилась стратегическим опытом Банка в вопросах сохранения гибкости в эпоху цифровой трансформации, а также рассказала о влиянии искусственного интеллекта на управление рисками и перспективах развития сектора.
Yelo Bank гордится своим вкладом в формирование современных банковских стандартов и развитие профессиональных платформ для диалога. Банк продолжит поддерживать подобные инициативы, способствующие созданию более безопасной и устойчивой.
Вам нужен выгодный микрокредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az