https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_337535c84c006013582334f60_o.jpg
PAŞA Bank ətraf mühitin qorunması istiqamətində təşəbbüslərini davam etdirir. Bank 24 apreldə Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə keçirilən ağacəkmə aksiyasına qoşulub.
Aksiya Müşfiqabad qəsəbəsində baş tutub. PAŞA Bank heyətinin də qatıldığı bu aksiya çərçivəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun olaraq 1 hektar sahədə 625 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib.
Tədbir Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, ABA, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında imzalanan memorandum çərçivəsində keçirilib.
PAŞA Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində ölkənin müxtəlif regionlarında, o cümlədən azad olunmuş ərazilərdə təbiətin bərpası və Bakı çimərliklərinin təmizlənməsi kimi ekoloji layihələr həyata keçirib. Bank 2023-cü ildən BMT Qlobal Sazişinə qoşularaq dayanıqlı inkişaf istiqamətində fəaliyyətini genişləndirir. 2024–2026-cı illəri əhatə edən KSM strategiyası Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə uyğun qurulub və bu çərçivədə iqlim dəyişikliyinin nəticələri ilə mübarizə əsas prioritetlərdən biridir.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_337535c84c006013582334f60_o.jpg
PASHA Bank continues its initiatives to protect the environment. On 24 April, the Bank joined a tree-planting campaign organized by the Azerbaijan Banks Association (ABA).
The campaign, held on the occasion of the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, took place in the Mushfigabad settlement. As part of the initiative, with the participation of PASHA Bank employees, 625 Eldar pine and olive trees were planted across 1 hectare of land, selected in accordance with the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula.
The event was conducted within the framework of a memorandum signed between the Ecology and Natural Resources Ministry, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, ABA, the Azerbaijan Insurers Association, the Azerbaijan Microfinance Association, the Azerbaijan Capital Market Participants Association, and the Azerbaijan Fintech Association.
Within the framework of its Corporate Social Responsibility (CSR) strategy, PASHA Bank has implemented various environmental projects across the country, including nature restoration in different regions and the cleanup of Baku beaches, as well as in liberated territories. Since 2023, the Bank has been a participant of the UN Global Compact, expanding its efforts toward sustainable development. Its CSR strategy for 2024–2026 is aligned with the Sustainable Development Goals, with combating the impacts of climate change identified as a key priority.