https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_0501be8b4e9ca1a7f13268a63_o.jpg
PAŞA Bank və İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində sahibkarlar üçün yeni rəqəmsal həll təqdim ediblər.
Artıq sahibkarlar PAŞA Bank Biznes mobil tətbiqinə və veb platformasına banka daxil olmaqla malların adını, sayını, qiymətini və məcburi nişanlama kodlarını görürlər.
Bu yeniliklə onlar “Təqib və İzləmə Sistemi”ndə (TİS) bütün əməliyyatları bir məkanda idarə edir, qeydiyyatı birbaşa aparır və ödənişi bir toxunuşla həyata keçirirlər. Yeni həll sayəsində proseslər optimallaşır və sahibkarların gündəlik fəaliyyəti sadələşir.
PAŞA Bank rəqəmsal həllərini davamlı olaraq genişləndirir və biznes müştərilərinə daha çevik və səmərəli xidmətlər təqdim edir. Bank korporativ, kiçik və orta bizneslər üçün investisiya bankçılığı, ticarətin maliyyələşdirilməsi və aktivlərin idarə olunması sahələrində geniş xidmət portfeli ilə fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, beynəlxalq reytinq agentliyi Standard & Poor’s 2026-cı ildə PAŞA Bank-ın kredit reytinqini “BB-/B” səviyyəsində “Pozitiv” proqnoz ilə təsdiqləyib. Bank həmçinin International Investor Magazine tərəfindən 2026-cı il üzrə “Azərbaycanın ən yaxşı bankı” və “Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı” seçilib. 2024–2025-ci illərdə isə Euromoney, Global Finance və Stevie Awards tərəfindən bir sıra beynəlxalq mükafatlara layiq görülüb, o cümlədən Stevie Awards-da “İlin şirkəti” nominasiyasında “Gold Stevie” mükafatını qazanan ilk Azərbaycan bankı olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_0501be8b4e9ca1a7f13268a63_o.jpg
PASHA Bank and the State Tax Service under the Ministry of Economy have introduced a new digital solution for entrepreneurs as part of their cooperation.
Entrepreneurs can now view product names, quantities, prices, and mandatory marking codes by logging into the PASHA Bank Business mobile app and web platform.
With this new solution, users can manage all operations within the Track and Trace System (TTS) in one place, complete registration directly, and make payments with a single click. The solution streamlines processes and simplifies entrepreneurs’ day-to-day activities.
PASHA Bank continues to expand its digital solutions, offering more flexible and efficient services to its business clients. The Bank provides a wide range of services in investment banking, trade finance, and asset management for corporate, as well as small and medium-sized enterprises.
It should be noted that in 2026, the international rating agency Standard & Poor’s affirmed PASHA Bank’s credit rating at “BB-/B” with a “Positive” outlook. The Bank was also named “Best Bank in Azerbaijan” and “Best SME Bank in Azerbaijan” by International Investor Magazine for 2026. In 2024–2025, PASHA Bank received a number of international awards from Euromoney, Global Finance, and Stevie Awards, including becoming the first Azerbaijani bank to win the “Gold Stevie” award in the “Company of the Year” category.