https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_0501be8b4e9ca1a7f13268a63_o.jpg
PAŞA Bank və İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində sahibkarlar üçün yeni rəqəmsal həll təqdim ediblər.
Artıq sahibkarlar PAŞA Bank Biznes mobil tətbiqinə və veb platformasına banka daxil olmaqla malların adını, sayını, qiymətini və məcburi nişanlama kodlarını görürlər.
Bu yeniliklə onlar “Təqib və İzləmə Sistemi”ndə (TİS) bütün əməliyyatları bir məkanda idarə edir, qeydiyyatı birbaşa aparır və ödənişi bir toxunuşla həyata keçirirlər. Yeni həll sayəsində proseslər optimallaşır və sahibkarların gündəlik fəaliyyəti sadələşir.
PAŞA Bank rəqəmsal həllərini davamlı olaraq genişləndirir və biznes müştərilərinə daha çevik və səmərəli xidmətlər təqdim edir. Bank korporativ, kiçik və orta bizneslər üçün investisiya bankçılığı, ticarətin maliyyələşdirilməsi və aktivlərin idarə olunması sahələrində geniş xidmət portfeli ilə fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, beynəlxalq reytinq agentliyi Standard & Poor’s 2026-cı ildə PAŞA Bank-ın kredit reytinqini “BB-/B” səviyyəsində “Pozitiv” proqnoz ilə təsdiqləyib. Bank həmçinin International Investor Magazine tərəfindən 2026-cı il üzrə “Azərbaycanın ən yaxşı bankı” və “Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı” seçilib. 2024–2025-ci illərdə isə Euromoney, Global Finance və Stevie Awards tərəfindən bir sıra beynəlxalq mükafatlara layiq görülüb, o cümlədən Stevie Awards-da “İlin şirkəti” nominasiyasında “Gold Stevie” mükafatını qazanan ilk Azərbaycan bankı olub.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_0501be8b4e9ca1a7f13268a63_o.jpg
PASHA Bаnк и Государственная Налоговая Служба при Министерстве экономики в рамках сотрудничества представили новое цифровое решение для предпринимателей.
Теперь предприниматели, войдя в мобильное приложение и веб платформу PASHA Bаnk Business могут видеть наименования товаров, их количество, стоимость и обязательные коды маркировки.
Благодаря данному нововведению пользователи могут управлять всеми операциями в «Системе отслеживания и мониторинга» (TİS) в одном месте, осуществлять регистрацию напрямую и проводить платежи одним нажатием. Новое решение оптимизирует процессы и упрощает повседневную деятельность предпринимателей.
PASHA Bаnк продолжает расширять свои цифровые решения, предлагая бизнес-клиентам более гибкие и эффективные услуги. Банк предоставляет широкий спектр услуг в области инвестиционного банкинга, торгового финансирования и управления активами для корпоративных клиентов, а также малого и среднего бизнеса.
Отметим, что международное рейтинговое агентство Standard & Poor’s в 2026 году подтвердило кредитный рейтинг PASHA Bаnк на уровне «BB-/B» с прогнозом «Позитивный». Кроме того, банк был признан журналом International Investor Magazine «Лучшим банком Азербайджана» и «Лучшим банком для МСБ в Азербайджане» по итогам 2026 года. В 2024–2025 годах банк также был удостоен ряда международных наград от Euromoney, Global Finance и Stevie Awards, включая получение премии «Gold Stevie» в номинации «Компания года» — впервые среди банков Азербайджана.