https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ac00b541725a535fb84f721bb_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 5-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Şəhriyar Həsənverdiyev və Toğrul Xəlilov ilə tanışlıq görüşü keçirib.
Zakir İbrahimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin innovativ yanaşma əsasında yüksək intellektual səviyyə və idarəçilik keyfiyyətlərinə malik olan perspektivli rəhbər kadrların müəyyən edilməsinə, dəstəklənməsinə və ölkənin kadr bankının yenilənməsinə əhəmiyyətli töhfələr verdiyini vurğulayıb.
İdarə Heyətinin sədri müsabiqə qaliblərini təbrik edərək onların əldə etdikləri bu uğurun həm fərdi inkişaf, həm də dövlət idarəçiliyinə töhfə verməkləri baxımından böyük imkanlar açdığını qeyd edib. O, qaliblərin yüksək rəqabət mühitində nümayiş etdirdikləri peşəkarlığın Mentorluq proqramı dövründə də davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Görüşdə Mentoqluq proqramı çərçivəsində qaliblərin fərdi inkişaf planları, hazırda fəaliyyət göstərdikləri sahələr üzrə təcrübələri və inkişaf hədəfləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Müsabiqə qalibləri səmimi qəbul və yaradılan imkanlara görə təşəkkürlərini bildirərək, ölkənin aparıcı dağ-mədən şirkətlərindən biri olan “AzerGold” QSC-də keçəcəkləri inkişaf proqramının onların peşəkar karyeralarına fayda verəcəyinə əminliklərini qeyd ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ac00b541725a535fb84f721bb_o.jpg
Председатель Правления ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов провел ознакомительную встречу с победителями 5-го конкурса «Yüksəliş» (Восхождение) Шахрияром Гасанвердиевым и Тогрулом Халиловым.
Закир Ибрагимов подчеркнул, что конкурс «Yüksəliş», учрежденный соответствующим Распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, вносит значительный вклад в выявление и поддержку перспективных руководящих кадров с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими качествами на основе инновационного подхода, а также в обновление кадрового резерва страны.
Поздравляя победителей конкурса, председатель Правления отметил, что достигнутый ими успех открывает большие возможности как для их личного развития, так и для вклада в государственное управление. Он выразил уверенность в том, что профессионализм, продемонстрированный победителями в условиях высокой конкуренции, сохранится и в период реализации Программы менторства (наставничества).
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по индивидуальным планам развития победителей в рамках Программы менторства, их опыту в текущих сферах деятельности и целям развития. Победители конкурса выразили благодарность за искренний прием и созданные условия, отметив уверенность в том, что программа развития, которую они пройдут в ЗАО «AzerGold», одной из ведущих горнодобывающих компаний страны, принесет значительную пользу их профессиональной карьере.