https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ac00b541725a535fb84f721bb_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 5-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Şəhriyar Həsənverdiyev və Toğrul Xəlilov ilə tanışlıq görüşü keçirib.
Zakir İbrahimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin innovativ yanaşma əsasında yüksək intellektual səviyyə və idarəçilik keyfiyyətlərinə malik olan perspektivli rəhbər kadrların müəyyən edilməsinə, dəstəklənməsinə və ölkənin kadr bankının yenilənməsinə əhəmiyyətli töhfələr verdiyini vurğulayıb.
İdarə Heyətinin sədri müsabiqə qaliblərini təbrik edərək onların əldə etdikləri bu uğurun həm fərdi inkişaf, həm də dövlət idarəçiliyinə töhfə verməkləri baxımından böyük imkanlar açdığını qeyd edib. O, qaliblərin yüksək rəqabət mühitində nümayiş etdirdikləri peşəkarlığın Mentorluq proqramı dövründə də davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Görüşdə Mentoqluq proqramı çərçivəsində qaliblərin fərdi inkişaf planları, hazırda fəaliyyət göstərdikləri sahələr üzrə təcrübələri və inkişaf hədəfləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Müsabiqə qalibləri səmimi qəbul və yaradılan imkanlara görə təşəkkürlərini bildirərək, ölkənin aparıcı dağ-mədən şirkətlərindən biri olan “AzerGold” QSC-də keçəcəkləri inkişaf proqramının onların peşəkar karyeralarına fayda verəcəyinə əminliklərini qeyd ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ac00b541725a535fb84f721bb_o.jpg
Zakir Ibrahimov, Chairman of the Board of "AzerGold" CJSC, held an introductory meeting with Shahriyar Hasanverdiyev and Togrul Khalilov, the winners of the 5th "Yuksalish" competition.
Zakir Ibrahimov emphasized that the "Yuksalish" competition, established by the relevant Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, significantly contributes to identifying and supporting promising management personnel with high intellectual levels and leadership qualities based on an innovative approach, as well as modernizing the country's talent pool.
Congratulating the competition winners, the Chairman noted that this achievement opens up great opportunities both for their personal development and for contributing to state administration. He expressed confidence that the professionalism demonstrated by the winners in a highly competitive environment would continue during the Mentorship Program.
The meeting involved an exchange of views on the winners' individual development plans within the Mentorship Program, their experiences in their current fields of activity, and their development goals. Expressing gratitude for the warm reception and the opportunities provided, the competition winners shared their confidence that the development program at "AzerGold" CJSC, one of the leading mining companies in the country, would be highly beneficial to their professional careers.