https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_2bfd85d09094effd2db218a85_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin IV kurs tələbələri, Prezident təqaüdçüsü olan Həmidə və Nəzrin Sadıqova bacıları “Times Higher Education” (THE) dünya universitetləri reytinqində ilk üçlükdə yer alan Böyük Britaniyanın Oxford və Kembric universitetlərinin magistratura proqramına qəbul alıblar.
2022/2023-cü tədris ilində BDU-nun Hüquq fakültəsinə 660.9 bal ilə qəbul olunan Nəzrin Sadıqova Oxford, 660.2 bal ilə qəbul olunan Həmidə Sadıqova isə Kembric Universitetində təhsilini davam etdirmək əzmindədir. Hər iki tələbə Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Prezident təqaüdünə layiq görülüb və bü günədək həmin statusu qoruyub.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_2bfd85d09094effd2db218a85_o.jpg
Sisters Hamida and Nazrin Sadykova, Presidential Scholarship recipients and students of Baku State University (BSU), have been admitted to master’s programs at the Universities of Oxford and Cambridge in the United Kingdom.
Both sisters were enrolled in the Faculty of Law at BSU in the 2022/2023 academic year with outstanding admission scores and were awarded Presidential Scholarships. Nazrin Sadykova, admitted with a score of 660.9, will continue her studies at the University of Oxford, while Hamida Sadykova, admitted with a score of 660.2, has been accepted to the University of Cambridge.