https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_2bfd85d09094effd2db218a85_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin IV kurs tələbələri, Prezident təqaüdçüsü olan Həmidə və Nəzrin Sadıqova bacıları “Times Higher Education” (THE) dünya universitetləri reytinqində ilk üçlükdə yer alan Böyük Britaniyanın Oxford və Kembric universitetlərinin magistratura proqramına qəbul alıblar.
2022/2023-cü tədris ilində BDU-nun Hüquq fakültəsinə 660.9 bal ilə qəbul olunan Nəzrin Sadıqova Oxford, 660.2 bal ilə qəbul olunan Həmidə Sadıqova isə Kembric Universitetində təhsilini davam etdirmək əzmindədir. Hər iki tələbə Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Prezident təqaüdünə layiq görülüb və bü günədək həmin statusu qoruyub.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_2bfd85d09094effd2db218a85_o.jpg
Сестры Гамида и Назрин Садыковы, поступившие в 2022/2023 учебном году на юридический факультет Бакинского государственного университета (БГУ), и удостоенные Президентской стипендии, приняты в магистратуру Оксфордского и Кембриджского университетов Великобритании, входящих в тройку лучших университетов мира рейтинга Times Higher Education.
Назрин Садыкова, поступившая в БГУ с результатом 660,9 балла, полна решимости продолжить обучение в Оксфорде, а Гамида Садыкова, поступившая с результатом 660,2 балла, продолжит обучение в Кембриджском университете. Обе студентки по сей день сохраняют статус Президентских стипендиатов.