https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4934dfcc58f6fa075f6d6ed11_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Novruz festivalı keçirilib. Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən rektor Elmar Qasımov bayram münasibətilə BANM-in tələbə və əməkdaşlarını təbrik edib, onlara yeni uğurlar və firavan günlər arzulayıb.
Bu il Novruz və Ramazan bayramının eyni günə təsadüf etdiyini vurğulayan rektor hər iki bayramın Azərbaycanda böyük coşqu ilə keçirildiyini, bunun cəmiyyətimizdə milli və dini dəyərlərin vəhdətinə nümunə olduğunu deyib.
Daha sonra əməkdaş və tələbələrin hazırladığı bayram guşələri ilə tanışlıq olub, festival iştirakçıları müxtəlif şirniyyatların dadına baxıblar.
Festivalda bayram tonqalı yandırılıb. Tələbələr tonqal ətrafında yallı gedib, müxtəlif rəqs nümunələri ifa edib, yumurta döyüşdürüblər.

BHOS hosts Novruz festival
Opening the event with a keynote speech, BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated the university’s students and staff on the holiday and wished them continued success and prosperity.
Emphasizing that this year the Novruz and Ramadan holidays coincided in date, Elmar Gasimov said that “both holidays are being celebrated in Azerbaijan with great enthusiasm, and this is an example of the unity of national and religious values ​​in our society.”
The festival participants then visited the holiday corners prepared by the staff and students and sampled various sweets.
A holiday bonfire was lit at the festival. The students danced Yalli around the bonfire, performed various dances, and engaged in egg-tapping competitions.