https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_5d18d4e4a5cb43c9018f2a7cf_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank gənclərin təhsili və peşəkar inkişafına dəstək göstərmək istiqamətində həyata keçirdiyi təşəbbüsləri davam etdirir. Bu məqsədlə bankla Təhsil Tələbə Kredit Fondu arasında ötən il əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb və tələbələr üçün müxtəlif inkişaf və maarifləndirici tədbirlər təşkil edilir.
Əməkdaşlığın davamı olaraq 25 fevral 2026-cı il tarixində Təhsil Tələbə Kredit Fondunun təhsil kreditindən yararlanan tələbə və məzunları üçün “Sənin karyera yolun: öz təsirini yarat” mövzusunda təlim keçirilib. Təlim Kapital Bank-ın İstedadların idarə edilməsi departamentinin İstedadların cəlbi və seçimi şöbəsinin müdiri Nərgiz Əzimova tərəfindən aparılıb.
Təlim zamanı iştirakçılar karyera planlaması, şəxsi brendin formalaşdırılması, əmək bazarının tələbləri və gənclərin peşəkar inkişaf imkanları barədə ətraflı məlumat əldə ediblər. İnteraktiv formatda keçirilən sessiyada gənclərə praktiki tövsiyələr və real iş mühiti ilə bağlı təcrübələr də bölüşülüb.
Təlimin əsas məqsədi təhsil tələbə kreditindən yararlanan tələbə və məzunların karyera seçimlərinə daha şüurlu yanaşmalarına, peşəkar inkişaf istiqamətlərini müəyyənləşdirmələrinə və əmək bazarının tələblərinə daha hazırlıqlı şəkildə daxil olmalarına dəstək göstərmək olub.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 114 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_5d18d4e4a5cb43c9018f2a7cf_o.jpg
The country’s first bank, Kapital Bank, continues to implement initiatives aimed at supporting the education and professional development of young people. As part of this effort, a memorandum of cooperation was signed last year between the bank and the Educational Student Loan Fund, providing for the organization of various educational and development activities for students.
As a continuation of this cooperation, on February 25, 2026, a training session titled “Your career pass: build your own impact” was organized for students and graduates who have benefited from the Fund’s education loans. The training was conducted by Narghiz Azimova, Head of the Talent Attraction and Selection Division of the Talent Management Department.
During the training, participants received detailed information about career planning, personal branding, the requirements of the modern labor market, and opportunities for professional development for young people. The session was held in an interactive format, where participants were provided with practical recommendations and insights drawn from real workplace experience.
The main objective of the training was to support students and graduates benefiting from education loans in taking a more conscious approach to their career choices, identifying directions for professional development, and entering the labor market with greater preparedness.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 114 branches and 53 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc.