https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_31b1ddeb48f39510d0654be51_o.jpg
24 yanvar tarixində «Gənc Şairlər» uşaq ədəbi layihəsinin iştirakçıları üçün «Dinamo» futbol məktəbi ilə birgə təşkil olunmuş futbol üzrə master-klass keçirilib.
Tədbirin əsas məqsədi uşaqlarda aktiv həyat tərzinə maraq yaratmaq və fiziki inkişafla yaradıcı düşüncənin necə ahəngdar şəkildə birləşə bildiyini nümayiş etdirmək olub.
Master-klass çərçivəsində idman poeziya ilə üzvi şəkildə əlaqələndirilərək uşaqların hərtərəfli inkişaf potensialının üzə çıxarılmasına şərait yaradıb.
Məşğələlər «Dinamo» futbol məktəbinin peşəkar məşqçiləri — baş məşqçi Azər Həbibov və məşqçi Roza Quliyevanin iştirakı ilə keçirilib. Master-klassda həm qızlar, həm də oğlanlar iştirak ediblər.
Futbol məşqləri ilə yanaşı, uşaqlar idmanın uşağın həyatındakı əhəmiyyəti, sağlamlıq və aktiv həyat tərzinin vacibliyi mövzusunda şeirlər səsləndiriblər.
Tədbir «Gənc Şairlər» uşaq ədəbi layihəsi ilə «Dinamo» futbol məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_31b1ddeb48f39510d0654be51_o.jpg
24 января в Баку состоялся мастер-класс по футболу для детей — участников детского литературного проекта «Gənc Şairlər», организованный совместно с футбольной школой «Динамо».
Мероприятие было направлено на формирование у детей интереса к активному образу жизни и продемонстрировало, как гармонично могут сочетаться физическое развитие и творческое мышление.
В рамках мастер-класса спорт был органично объединён с поэзией, что позволило раскрыть потенциал всестороннего развития ребёнка.
Мастер-класс прошел при участии профессиональных тренеров футбольной школы «Динамо» — главного тренера Азера Хабибова и тренера Розы Гулиевой. В мастер-классе приняли участие как девочки, так и мальчики.
Помимо футбольных упражнений, дети прочитали стихи, посвящённые значению спорта в жизни ребёнка, вопросам здоровья и важности активного образа жизни.
Мероприятие было организовано детским литературным проектом «Gənc Şairlər» совместно с футбольной школой «Динамо».