Ötən həftə 177 mina və 636 partlamamış hərbi sursat zərərsizləşdirilib
Ötən həftə 177 mina və 636 partlamamış hərbi sursat zərərsizləşdirilib Ötən həftə 177 mina və 636 partlamamış hərbi sursat zərərsizləşdirilib
Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) işğaldan azad edilmiş ərazilərdə minatəmizləmə fəaliyyətinə cəlb olunmuş qurumlar tərəfindən yanvarın 5-11-də icra edilən minatəmizləmə əməliyyatlarına dair məlumat açıqlayıb.
ANAMA-dan "innews media" bildirilib ki, ötən həftə Tərtər, Ağdərə, Kəlbəcər, Ağdam, Xocalı, Xankəndi, Xocavənd, Laçın, Şuşa, Füzuli, Qubadlı, Cəbrayıl və Zəngilanda aparılmış minatəmizləmə əməliyyatları zamanı piyadaəleyhinə 152, tankəleyhinə 25 mina və 636 partlamamış hərbi sursat aşkarlanaraq zərərsizləşdirilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_7b5ba90a87c02184cff88f74a_o.jpg
Агентство Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA) опубликовало информацию об операциях по разминированию, проведенных с 5 по 11 января организациями, участвующими в разминировании на освобожденных от оккупации территориях.
Как сообщили "innews media" в ANAMA, в ходе операций по разминированию, проведенных на прошлой неделе в Тертере, Агдере, Кяльбаджаре, Агдаме, Ходжалы, Ханкенди, Ходжавенде, Лачине, Шуше, Физули, Губадлы, Джебраиле и Зангилане, обнаружено и обезврежено 152 противопехотные мины, 25 противотанковых мин и 636 неразорвавшихся боеприпасов.