Vətəndaşlara təqdim olunan rəqəmsal sənəd və məlumatların əhatə dairəsinin genişləndirilməsi məqsədilə “mygov” platformasında daha bir yenilik istifadəyə verilib. Artıq Azərbaycan vətəndaşları öz aktiv pasportları üzrə ölkədən çıxış və ölkəyə giriş məlumatlarını “mygov” platforması üzərindən əldə edə bilirlər.
Yenilik vətəndaşlara sərhədkeçmə məlumatlarını daha rahat və çevik şəkildə izləmək imkanı yaradır. Məlumat həm veb-platformada, həm də mobil tətbiqdə əlçatandır.
Məlumatı əldə etmək üçün:
Qeyd edək ki, xidmət vətəndaşın yalnız Azərbaycana giriş və Azərbaycandan çıxış məlumatlarını göstərir. Xarici ölkələrin sərhədkeçmə məlumatları mövcud deyil.

As part of ongoing efforts to expand the range of digital documents and data available to citizens, a new feature has been introduced on the “MyGov” platform. Azerbaijani citizens can now access information on their entries into and exits from the country using their active passports through the “MyGov” platform.
This feature enables citizens to monitor their border crossing information in a convenient and efficient manner. The data is accessible both via the web platform and the mobile application.
To access the information:
It should be noted that the service displays information only on entries into and exits from Azerbaijan. Border crossing data for other countries is not available.