Daşkəsəndə şəhid ailələrinə bayram sovqatları təqdim edilib Daşkəsəndə şəhid ailələrinə bayram sovqatları təqdim edilib
“AzerGold” QSC və “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin birgə təşəbbüsü, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilati dəstəyi ilə 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə Daşkəsən rayonunda növbəti sosial yardım aksiyası həyata keçirilib.
Aksiya çərçivəsində Daşkəsən şəhərində qeydiyyatda olan şəhid ailələrinin üzvləri ziyarət edilib. Vətəndaşlara aksiya təşkilatçılarının səmimi təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, yerli icra hakimiyyəti orqanlarının dəstəyi ilə həyata keçirilən bu cür sosial aksiyalar dövlətin sosial-iqtisadi yönümlü proqramlarına dəstək məqsədi daşıyır. Səhmdar Cəmiyyəti və onun törəmə müəssisəsi 2025-ci il ərzində əlamətdar günlərdə hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgələrdə yaşayan əhalinin sosial rifahının yüksəldilməsi məqsədi ilə ümumilikdə 1000-dən çox ailəyə sovqatlar təqdim edib.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_5357823c20e678687232e3f52_o.jpg
По совместной инициативе ЗАО «АзерГолд» и ООО «Дашкесан Демир Филиз», при организационной поддержке Исполнительной власти Дашкесанского района, в Дашкесанском районе была проведена очередная акция социальной помощи по случаю 31 декабря — Всемирного дня солидарности азербайджанцев и Нового года.
В рамках акции были посещены члены семей погибших, зарегистрированных в городе Дашкесане. Жителям были переданы искренние поздравления от организаторов акции, а также вручены праздничные подарки, состоящие из различных продуктов питания.
Следует отметить, что подобные социальные инициативы, реализуемые при поддержке местных органов исполнительной власти, направлены на содействие выполнению социально-экономических программ государства. В течение 2025 года Акционерное общество и его дочерняя компания в значимые праздничные дни вручили подарки более чем 1 000 семьям с целью повышения социального благополучия населения, проживающего в регионах, где осуществляется их производственная деятельность.