https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_b154a8b3bbf89362aac5c2e3e_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə seçilən mobil operator “Nar” və Milli İnternet Mükafatı “Netty” 2025-ci ildə müxtəlif sahələr üzrə həyata keçirilən ən uğurlu rəqəmsal layihələri mükafatlandırdı.
Bu ilki “Netty” müsabiqəsində 9 nominasiya üzrə 200-dən çox layihə təqdim edilib. Elm, təhsil, mədəniyyət, inklüzivlik, media və s. kimi sahələri əhatə edən nominasiyalar üzrə ümumilikdə 22 qalib mükafata layiq görülüb. Müsabiqə qaydalarına uyğun olaraq, qaliblər onlayn səsvermə və ekspertlərin seçimləri əsasında müəyyənləşib.
“Nar”ın korporativ ünsiyyət və ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin direktoru Hökümə Kərimova “Netty” mükafatı ilə uzunmüddətli tərəfdaşlığın əsasında internetin Azərbaycan seqmentini istifadəçilər üçün daha faydalı məkana çevirmək niyyəti dayandığını bildirib: “Nar olaraq, məqsədimiz ölkədə rəqəmsal savadlılığı artırmaq və daha inklüziv cəmiyyətin yaranmasına dəstək olmaqdır. Biz rəqəmsal savadlılığı sadəcə texnologiya deyil, insanların həyatını asanlaşdıran, imkanlarını genişləndirən bir vasitə kimi görürük.”
Qeyd edək ki, “Netty” Milli İnternet Mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. 2018-ci ildən etibarən isə müsabiqə “Nar”ın dəstəyilə həyata keçirilir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumatı nar.az saytından əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_b154a8b3bbf89362aac5c2e3e_o.jpg
Мобильный оператор Nar, известный своими выгодными услугами, совместно с Национальной интернет-премией Netty в 2025 году наградил самые успешные цифровые проекты, реализованные в различных сферах.
В этом году в конкурсе Netty было представлено более 200 проектов в 9 номинациях. В общей сложности 22 победителя были удостоены наград в номинациях, охватывающих такие направления, как наука, образование, культура, инклюзивность, медиа и другие. В соответствии с правилами конкурса победители определялись на основе онлайн-голосования и решений экспертного жюри.
Директор департамента по корпоративным коммуникациям и связям с общественностью Nar Хокюма Каримова отметила, что в основе долгосрочного партнерства с премией «Netty» лежит стремление сделать азербайджанский сегмент интернета более полезным пространством для пользователей: «Для Nar наша цель — повышение цифровой грамотности в стране и поддержка формирования более инклюзивного общества. Мы рассматриваем цифровую грамотность не просто как технологии, а как инструмент, который упрощает жизнь людей и расширяет их возможности.»
Отметим, что Национальная интернет-премия Netty действует с 2004 года. С 2018 года премия реализуется при поддержке Nar. Подробную информацию о проектах, реализуемых мобильным оператором, можно получить на сайте nar.az