https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_f46a52cfefee6b17569984142_o.jpg
AccessBank Azərbaycanın regionlarında fəaliyyət dairəsini genişləndirməyə davam edir. Bank və rəqəmsal ödənişlər üzrə qlobal lider Visa ilə birgə Xankəndi şəhərində növbəti kobrend filialının açılışını elan edir. Bu açılış, AccessBank-ın 2025-ci il üçün nəzərdə tutulmuş Regionlarda İnkişaf Planının tam icra olunması və ölkə üzrə xidmət şəbəkəsinin daha da genişlənməsi baxımından mühüm mərhələ oldu.
Yeni filialın fəaliyyətə başlaması ilə AccessBank-ın filiallarının ümumi sayı 38-ə çatdı və bankın xidmət coğrafiyası 24 bölgəni əhatə etdi. Qarabağın ölkə iqtisadiyyatına inteqrasiya olunduğu bu mərhələdə bankın əsas məqsədi - regionda kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına dəstək, yeni iş yerlərinin yaradılmasına töhfə və maliyyə xidmətlərinin daha əlçatan olmasıdır.
Açılış mərasimində AccessBank-ın İdarə heyətinin sədri Davit Tsiklauri və rəhbər heyəti ilə yanaşı, Visa-nın Azərbaycanda baş direktoru və regional meneceri Nurlan Hacıyev, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında xüsusi nümayəndəsinin müavini Səbuhi Qəhrəmanov, Qarabağ Universitetinin rektoru Şahin Bayramov və digərləri iştirak etdilər.
Yeni kobrend filialının əsas üstünlüklərindən biri də Visa ilə tərəfdaşlığın yaratdığı üstünlük və imkanlardır. Buraya müasir ödəniş texnologiyaları, sürətli tranzaksiyalar və təhlükəsiz ödəniş infrastrukturunun tətbiqi daxildir. Bu, Qarabağda həm bizneslərin, həm də fərdi müştərilərin rəqəmsal ödəniş imkanlarından daha geniş istifadə etməsinə şərait yaradacaq.
Bundan əlavə, filial ərazisində yaradılan pulsuz internet guşəsi bölgədəki vətəndaşların rəqəmsal xidmətlərə çıxışını asanlaşdırmaq məqsədi daşıyır. Bu imkan həm bank müştərlərinin, həm də yaxınlıqda yaşayan sakinlərin internetə ehtiyac duyduqları zaman fasiləsiz istifadə imkanı yaradır.
AccessBank gələcəkdə də Qarabağ bölgəsində xidmət şəbəkəsini genişləndirməyi, yeni layihələr həyata keçirməyi və iqtisadi dirçəliş prosesinə aktiv dəstək olmağı planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_f46a52cfefee6b17569984142_o.jpg
AccessBank продолжает расширять свое присутствие и сферу своей деятельности в регионах Азербайджана. Банк совместно с мировым лидером в сфере цифровых платежей — компанией Visa — объявляет об открытии очередного кобрендингового филиала в городе Ханкенди. Открытие филиала стало важным этапом в полной реализации Плана Развития в Регионах AccessBank на 2025 год и сыграло значимую роль в дальнейшем расширении сети обслуживания по всей стране.
С запуском нового офиса общее количество филиалов AccessBank достигло 38, а география обслуживания охватила уже 24 региона. На этапе активной интеграции Карабаха в экономику страны основной целью банка является поддержка развития малого и среднего предпринимательства, содействие созданию новых рабочих мест и повышение доступности финансовых услуг.
В торжественной церемонии открытия приняли участие председатель Правления AccessBank Давид Циклаури и руководящий состав банка, старший директор, региональным менеджер VİSA в Азербайджане Нурлан Гаджиев, заместитель специального представителя Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Сабухи Гахраманов, ректор Карабахского университета Шахин Байрамов и другие гости.
Одним из ключевых преимуществ нового кобрендингового филиала является расширенный функционал, обеспеченный партнерством с Visa – это современные платежные технологии, ускоренные транзакции, повышенный уровень безопасности и внедрение передовой цифровой инфраструктуры. Все это создает благоприятные условия для более широкого использования электронных платежей как бизнесом, так и частными клиентами региона.
Кроме того, на территории филиала оборудована бесплатная интернет-зона, предназначенная для упрощенного доступа жителей к цифровым услугам. Эта возможность обеспечивает удобный и бесперебойный выход в интернет как для клиентов банка, так и для жителей близлежащих территорий.
AccessBank планирует и далее расширять сеть обслуживания в Карабахском регионе, реализовывать новые проекты и вносить активный вклад в процесс экономического возрождения территории.