“Gənclik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” kinoteatrında türk kinosunun pərəstişkarları, media nümayəndələri və çoxsaylı qonaqların iştirakı ilə Türkiyənin “Bugün Güzel” filminin gala-gecəsi baş tutub.
Tədbir Baku Cinema Breeze nümayişləri çərçivəsində, Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Respublikasının Kino Agentliyinin və Türkiyə Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin Kino Baş İdarəsinin dəstəyi ilə keçirilib.
Premyerada filmin baş rollarını canlandıran Oğuzhan Koç və Ayça Ayşin Turan iştirak ediblər. Onlar qırmızı xalça üzərində tamaşaçılarla ünsiyyət qurub, jurnalistlərin suallarını cavablandırıb, filmin çəkiliş prosesi və Bakıya səfərləri ilə bağlı təəssüratlarını bölüşüblər.
Ekran əsərin rejissoru Mali Ergindir.
“Bugün Güzel” - həyatın acı və şirin həqiqətlərinin sevgi, dostluq və sevinc sayəsində necə aşılacağını göstərən bir hekayədir.
Bu film Əli Candemirin beyin şişi diaqnozu alandan sonra həyatın dəyərini yenidən kəşf etməsini göstərir. Uşaqlıq dostları və tibb bacısı Günəşin dəstəyi ilə o,
yenidən ümidini bərpa edir və əmin olur ki, həyat onu yaxınlarla paylaşanda
həqiqətən də məna dolu olur.
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, “MADO restoranı, foto və video çəkiliş - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

В кинотеатре «CineMastercard», расположенном в торговом центре Gənclik Mall, прошёл гала-вечер турецкого фильма «Bugün Güzel», собравший полный зал гостей, представителей прессы и поклонников турецкого кино.
Мероприятие прошло в рамках показов Baku Cinema Breeze при поддержке Агентства по кино Азербайджанской Республики, действующего при Министерстве культуры, и Главного управления по кино Министерства культуры и туризма Турецкой Республики.
На премьере присутствовали исполнители главных ролей — Огузхан Коч и Айча Айшин Туран. Они прошли по красной дорожке, пообщались с публикой, дали интервью журналистам и поделились впечатлениями о съёмках и визите в Баку.
Режиссёр картины Мали Эргин.
«Bugün Güzel» — история о том, как горькие и сладкие истины жизни можно преодолеть благодаря любви, дружбе и радости.
Этот фильм рассказывает о том, как Али Джандемир после диагноза опухоли мозга заново осознаёт ценность жизни. С поддержкой друзей детства и медсестры Гюнеш он вновь обретает надежду, и становится очевидно, что жизнь по-настоящему значима только тогда, когда её разделяешь с близкими.
Поддержку в организации мероприятия оказали Cinema Distribution, ресторан «MADO», видео и фотосъёмка - креативная компания «Light in Black».