https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_7f3dd7d99045a914291dcd998_o.jpg
Sərfəli mobil operator “Nar” “Özəl sektorun KSM siyasətində QHT-lərin iştirakı: təcrübə və yanaşmalar” adlı konfransda korporativ sosial məsuliyyət (KSM) sahəsində milli təcrübənin inkişafı və şirkətlərlə QHT-lər arasında əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsində iştirak edib. Tədbir Azərbaycan Milli QHT Forumu və “Prioritet” Sosial-İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi tərəfindən, QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə yardımı ilə təşkil edilib.
Üç gün davam edən tədbirdə aparıcı şirkətlər, banklar, biznes assosiasiyaları və müxtəlif sahələr üzrə ixtisaslaşmış QHT nümayəndələri iştirak ediblər. Çıxışlar zamanı KSM-in sadəcə sosial aksiyalar deyil, biznes idarəetməsinin strateji hissəsi olduğu vurğulanıb. Tədbir çərçivəsində təşkil edilən konfransda “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökumə Kərimova şirkətin KSM yanaşması, QHT-lərlə əməkdaşlıq mexanizmləri və layihələrin monitorinqi ilə bağlı təqdimatla çıxış edərək gələcək əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüb.
Qeyd edək ki, “Nar” KSM fəaliyyətini uzunmüddətli sosial dəyər yaratmağa yönəlik strateji istiqamət kimi inkişaf etdirir. Mobil operator inklüzivlik, təhsilin inkişafı, milli-mədəni irs və vətənpərvərlik sahəsində davamlı layihələrə dəstək verir, regionlarda sosial təşəbbüslərin genişləndirilməsinə xüsusi önəm göstərir. Şirkət QHT-lərlə əməkdaşlığı sosial layihələrin daha səmərəli həyata keçirilməsi üçün mühüm tərəfdaşlıq modeli kimi dəyərləndirir.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_7f3dd7d99045a914291dcd998_o.jpg
The affordable mobile operator Nar took part in the conference titled “NGO Participation in the Private Sector’s CSR Policy: Practices and Approaches”, where the development of national experience in corporate social responsibility (CSR) and cooperation opportunities between companies and NGOs were discussed. The event was organized by the Azerbaijan National NGO Forum and the “Prioritet” Social-Economic Research Center with the financial support of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations.
The three-day event brought together leading companies, banks, business associations, as well as representatives of specialized NGOs. Speakers emphasized that CSR is not limited to social actions, but is an integral part of strategic business management. At the conference held within the framework of the event, Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, delivered a presentation on the company’s CSR approach, cooperation mechanisms with NGOs, and project monitoring practices, sharing her views on future collaboration opportunities.
It should be noted that Nar develops its CSR activities as a strategic direction aimed at creating long-term social value. The mobile operator supports sustainable initiatives in inclusivity, education development, national cultural heritage, and patriotism, while placing special emphasis on expanding social projects across the regions. The company considers cooperation with NGOs as a key partnership model for ensuring more effective implementation of social initiatives.