https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_265df395c8bd7e55809ec26e1_o.jpg
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun (TTKF) nümayəndələri Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) I kurs tələbələri ilə görüş keçiriblər.
Görüşdə çıxış edən BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov BDU və TTKF-nin birgə əməkdaşlıq layihələrindən danışıb, BDU-da təhsil alan tələbələri Fondun layihələrində fəal iştirak etməyə çağırıb.
Fondun nümayəndəsi Günay Xəlilova tələbələrə TTKF-nin fəaliyyəti və təhsil tələbə kreditinin verilməsi qaydaları barədə ətraflı məlumat verib. Bu layihənin sosial müdafiəsi zəif olan tələbələrə dəstək məqsədi daşıdığını vurğulayıb, tələbələri dövlətin yaratdığı imkandan yararlanmağa çağırıb. O qeyd edib ki, TTFK-nin əsas missiyası təhsilin hamı, xüsusilə də əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslər üçün əlçatanlığının təmin edilməsi, təhsildə bərabər imkanların yaradılmasıdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_265df395c8bd7e55809ec26e1_o.jpg
Представители Фонда образовательных студенческих кредитов (ФОСК) провели встречу со студентами первого курса Бакинского государственного университета (БГУ).
Выступая на встрече, заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов рассказал о совместных проектах сотрудничества вуза и ФОСК и призвал студентов, обучающихся в БГУ, к активному участию в проектах Фонда.
Представитель Фонда Гюнай Халилова подробно рассказала студентам о деятельности ФОСК и правилах предоставления образовательных студенческих кредитов. Она подчеркнула, что этот проект направлен на поддержку студентов со слабой социальной защищенностью, и призвала студентов воспользоваться возможностями, предоставляемыми государством. Она отметила, что основная миссия ФОСК — обеспечить доступность образования для всех, особенно для людей из малообеспеченных слоев населения, и создать равные возможности в сфере образования.