Qazaxıstanın Süni İntellekt və Rəqəmsal İnkişaf nazirinin müavini Dosjan Musaliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdədir. Qonaqlar əvvəlcə Azərbaycan KiberTəhlükəsizlik Mərkəzi ilə tanış olublar. Onlara mərkəzin fəaliyyəti, tədris proqramları barədə məlumat verilib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Elektron Təhlükəsizlik Xidmətində də olub. Görüşdə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Qonaqlar daha sonra Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində olublar. Nazir müavini Samir Məmmədovla görüşdə Azərbaycanda kibermərkəzlərin təşkili və fəaliyyət prinsipi barədə məlumat verilib. Qazaxıstan tərəfi Azərbaycanın kibertəhlükəsizlik sahəsindəki təcrübəsini öyrənməkdə maraqlı olduğunu bildirib.

Делегация во главе с заместителем министра искусственного интеллекта и цифрового развития Казахстана Досжаном Мусалиевым находится с визитом в Азербайджане. Гости сначала ознакомились с Центром кибербезопасности Азербайджана. Им представили информацию о деятельности центра и его образовательных программах.
В ходе визита казахстанская делегация также побывала в Службе электронной безопасности, где стороны обменялись мнениями о возможностях сотрудничества.
Позднее гости посетили Министерство цифрового развития и транспорта. На встрече с заместителем министра Самиром Мамедовым им рассказали о принципах организации и функционирования киберцентров в Азербайджане. Казахская сторона выразила заинтересованность в изучении опыта Азербайджана в области кибербезопасности.