Qazaxıstanın Süni İntellekt və Rəqəmsal İnkişaf nazirinin müavini Dosjan Musaliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdədir. Qonaqlar əvvəlcə Azərbaycan KiberTəhlükəsizlik Mərkəzi ilə tanış olublar. Onlara mərkəzin fəaliyyəti, tədris proqramları barədə məlumat verilib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Elektron Təhlükəsizlik Xidmətində də olub. Görüşdə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Qonaqlar daha sonra Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində olublar. Nazir müavini Samir Məmmədovla görüşdə Azərbaycanda kibermərkəzlərin təşkili və fəaliyyət prinsipi barədə məlumat verilib. Qazaxıstan tərəfi Azərbaycanın kibertəhlükəsizlik sahəsindəki təcrübəsini öyrənməkdə maraqlı olduğunu bildirib.

A delegation led by Doszhan Musaliyev, Deputy Minister of Artificial Intelligence and Digital Development of Kazakhstan, is on visit to Azerbaijan. The guests first visited the Azerbaijan Cybersecurity Center, where they were briefed on the center’s activities and training programs.
As part of the visit, the delegation also met with officials at the Electronic Security Service, where the sides exchanged views on potential areas of cooperation.
Later, the guests visited the Ministry of Digital Development and Transport. During the meeting with Deputy Minister Samir Mammadov, they were informed about the organization and operating principles of cybersecurity centers in Azerbaijan. The Kazakh side expressed its interest in learning from Azerbaijan’s experience in the field of cybersecurity.