UNEC-də “UNEC Language Center” (ULC) Dil mərkəzinin açılışı olub.
Mərkəzin açılışında UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, “British Council”un ölkə üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva, Cənubi Qafqazın imtahanlar üzrə meneceri Nərgiz Əkbərova və universitet əməkdaşları iştirak ediblər.
Rektor Ədalət Muradov qonaqlara mərkəzin fəaliyyəti, eləcə də universitetdə xarici dilin tədrisi barədə məlumat verib. Bildirib ki, ULC-də UNEC-in peşəkar müəllimləri tərəfindən “General English”, “Business English”, “Business Correspondence”, “Academic English” və “IELTS” kursları təşkil olunacaq.
Sonra UNEC ilə “British Council” arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, rəsmi IELTS tərəfdaşı olaraq, UNEC də British Council tərəfindən IELTS imtahanları təşkil olunacaq. Tələbələr Dil mərkəzində qeydiyyatdan keçərək, imtahana yazıla bilərlər.

В UNEC состоялось открытие Языкового центра “UNEC Language Center” (ULC).
В открытии центра приняли участие ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, директор по стране “British Council” Наргиз Гаджиева, менеджер по Южному Кавказу Наргиз Акперова и сотрудники университета.
Ректор Адалат Мурадов дал информацию гостям о деятельности центра, а также обучении иностранному языку в университете. Он отметил, что в ULC профессиональными преподавателями UNEC будут организованы курсы “General English”, “Business English”, “Business Correspondence”, “Academic English” и “IELTS”.
Затем между UNEC и “British Council” было подписано соглашение о сотрудничестве. Согласно соглашению, являясь официальным партнером IELTS, в UNEC со стороны British Council будут организованы экзамены IELTS. Студенты могут зарегистрироваться в языковом центре и записаться на экзамен.