https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5d70f80e5b389cef924c3884b_o.jpg
Tehran şəhərində Azərbaycan və İran arasında mobil rabitə şəbəkələrinin koordinasiyası üzrə görüş keçirilib. Görüşdə Azərbaycan tərəfindən Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin, Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin və mobil rabitə operatorlarının mütəxəssisləri iştirak ediblər.
Görüşdə Azərbaycan və İranın sərhədyanı ərazilərində mövcud və perspektivdə olan mobil rabitə şəbəkələrinin tənzimlənməsi məsələləri geniş müzakirə edilib, zəruri texniki razılaşmalar əldə olunub.
Həmçinin TV və FM radio yayımları, 700/800 MHs zolaqların boşaldılması üzrə 10-12 iyun 2025-ci il tarixində Bakı şəhərində əldə olunan razılaşmalar çərçivəsində görülən işlər müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5d70f80e5b389cef924c3884b_o.jpg
В Тегеране состоялась встреча по координации сетей мобильной связи между Азербайджаном и Ираном. Во встрече с азербайджанской стороны приняли участие специалисты Министерства цифрового развития и транспорта, Агентства информационно-коммуникационных технологий, Государственного управления радиочастот и операторов мобильной связи.
На встрече были широко обсуждены вопросы регулирования действующих и перспективных сетей мобильной связи на приграничных территориях Азербайджана и Ирана, достигнуты необходимые технические договоренности.
Также была обсуждена работа, проделанная в рамках достигнутых в Баку 10-12 июня 2025 года договоренностей по теле- и FM-радиовещанию, высвобождению диапазонов 700/800 МГц.