https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5d70f80e5b389cef924c3884b_o.jpg
Tehran şəhərində Azərbaycan və İran arasında mobil rabitə şəbəkələrinin koordinasiyası üzrə görüş keçirilib. Görüşdə Azərbaycan tərəfindən Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin, Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin və mobil rabitə operatorlarının mütəxəssisləri iştirak ediblər.
Görüşdə Azərbaycan və İranın sərhədyanı ərazilərində mövcud və perspektivdə olan mobil rabitə şəbəkələrinin tənzimlənməsi məsələləri geniş müzakirə edilib, zəruri texniki razılaşmalar əldə olunub.
Həmçinin TV və FM radio yayımları, 700/800 MHs zolaqların boşaldılması üzrə 10-12 iyun 2025-ci il tarixində Bakı şəhərində əldə olunan razılaşmalar çərçivəsində görülən işlər müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5d70f80e5b389cef924c3884b_o.jpg
A meeting on the coordination of mobile communication networks between Azerbaijan and Iran was held in Tehran. The Azerbaijani delegation included experts from the Ministry of Digital Development and Transport (MDDT), the Information and Communication Technologies Agency (ICTA), the State Administration of Radio Frequencies (SARF), and mobile network operators.
The discussions focused on the regulation of existing and future mobile communication networks in the border areas of both countries, resulting in the adoption of necessary technical agreements.
The meeting also reviewed the progress made under the agreements reached in Baku on June 10–12, 2025, regarding TV and FM radio broadcasts and the clearance of the 700/800 MHz bands.