“AzerGold” QSC 5-ci “Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak edib
“AzerGold” QSC 5-ci “Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak edib “AzerGold” QSC 5-ci “Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak edib
“AzerGold” QSC 14–16 oktyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 5-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq “Qarabağın Bərpası, Yenidənqurulması və İnkişafı” sərgisi – “Rebuild Karabakh”da xüsusi stendlə təmsil olunub.
Sərgi pavilyonunda Cəmiyyət tərəfindən müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə işğaldan azad edilmiş Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında icra edilən mühüm layihələrə dair təqdimatlar nümayiş olunub.
Ziyarətçilərə rəqəmsal və audiovizual materiallar, çap məhsulları vasitəsilə “AzerGold” QSC-nin fəaliyyət istiqamətləri üzrə yeniliklər, ölkə iqtisadiyyatına töhfələri, eləcə də hasilat zonalarında həyata keçirilən sosial layihələr barədə ətraflı məlumat təqdim edilib.
Sərgi iştirakçılarının diqqətinə Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Kəlbəcər rayonunda yerləşən “Zod” qızıl mədəni, “Tutxun”, həmçinin “Şorbulaq” sahəsindəki qızıl, xrom və civə filiz təzahürlərində aparılan geoloji kəşfiyyat işlərinin mövcud vəziyyəti və perspektivləri çatdırılıb.
Tədbir çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin təqdim etdiyi qızıl və gümüş sikkələr, eləcə də qızıl külçələr yerli və xarici sərgi ziyarətçilərin diqqət mərkəzində olub.
Stenddə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə müasir “Smartminting” texnologiyası əsasında 3D formatında istehsal edilən “100 il və onun fövqündə bir irs” adlı unikal qızıl sikkə və Qarabağ mövzusuna aid “Qarabağ xalçası - Çələbi”, “Qarabağ inciləri”, “Şuşa” və “Xurşidbanu Natəvan”, yeni “Laçın” qızıl və gümüş sikkəsi daxil olmaqla, Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti və incəsənətini əks etdirən 12 çeşiddə qızıl, 5 çeşiddə gümüş sikkə kolleksiyası nümayiş etdirilib. Həmçinin 2020-ci il Vətən müharibəsində əldə olunan şanlı Qələbənin 5-ci ildönümünə ithaf olunan, Zəfər Günü ərəfəsində ictimaiyyətə təqdim edilməsi planlaşdırılan “Zəfər” qızıl sikkə kolleksiyasının dizayn konsepsiyası da sərgi çərçivəsində ilk dəfə təqdim edilib.

ЗАО «AzerGold» приняло участие в 5-й юбилейной выставке «Rebuild Karabakh» ЗАО «AzerGold» приняло участие в 5-й юбилейной выставке «Rebuild Karabakh»
Закрытое акционерное общество «AzerGold» приняло участие в 5-й юбилейной Азербайджанской международной выставке восстановления, реконструкции и развития Карабаха – «Rebuild Karabakh», проходившей с 14 по 16 октября в Бакинском Экспо-центре.
На стенде компании были представлены презентации проектов, реализуемых на территориях Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов, освобождённых от оккупации под руководством победоносного Верховного Главнокомандующего, Президента Ильхама Алиева.
Посетителям стенда были представлены подробные сведения о направлениях деятельности ЗАО «AzerGold», его вкладе в экономику страны, а также о реализуемых в зонах добычи социальных проектах. Информация была представлена с использованием цифровых и аудиовизуальных материалов, а также печатной продукции.
Участникам выставки также была предоставлена информация о текущем состоянии и перспективах геологоразведочных работ, проводимых на золоторудном месторождении «Зод», а также на проявлениях золота, хрома и ртути в участках «Тутхун» и «Шорбулаг», расположенных в Кельбаджарском районе Восточно-Зангезурского экономического региона.
Представленные ЗАО «AzerGold» коллекционные золотые и серебряные монеты, а также золотые слитки вызвали большой интерес у местных и зарубежных посетителей выставки.
На стенде была представлена уникальная золотая монета «100 лет и наследие, превосходящее время», выпущенная по случаю 100-летнего юбилея Национального Лидера Гейдара Алиева с использованием современной технологии Smartminting в 3D-формате. Также была продемонстрирована коллекция из 12 видов золотых и 5 видов серебряных памятных монет, отражающих историю, культуру и искусство Азербайджана, включая монеты «Карабахский ковер – Челеби», «Жемчужины Карабаха», «Шуша», «Хуршидбану Натаван» и новые золотые и серебряные монеты «Лачын».
Кроме того, в рамках выставки впервые была представлена концепция дизайна золотой коллекции «Победа», посвящённой 5-летию славной Победы в Отечественной войне, общественное представление которой запланировано накануне Дня Победы.