https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e6f49ca39209c828603b5f40f_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi BANM-in rektoru Elmar Qasımov və “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti"nin İdarə Heyətinin sədri Ceyhun Hacıyev imzalayıb.
Memorandum tələbələr üçün şirkətdə istehsalat təcrübəsinin təşkil edilməsi, şirkət əməkdaşları tərəfindən investisiyalara dair məlumatlılığın artırılması məqsədilə tələbələrə təlim və seminarların keçirilməsi, eləcə də tələbə və məzunların işlə təmin edilməsi üçün fürsətlərin yaradılmasını nəzərdə tutur.
İmzalanma mərasimində çıxış edən rektor Elmar Qasımov qeyd edib ki, bu əməkdaşlıq tələbələr üçün yeni təcrübə imkanları yaradacaq və onların gələcək karyerasında mühüm rol oynayacaq.
“PAŞA Kapital”ın İdarə Heyətinin sədri Ceyhun Hacıyev bu əməkdaşlığın həm tələbələr, həm də peşəkar kadrlara tələbat olan sektor üçün fayda verəcəyinə əminliyini bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e6f49ca39209c828603b5f40f_o.jpg
A Memorandum of Understanding on cooperation has been signed between Baku Higher Oil School of SOCAR and PASHA Capital Investment Company.
The document was signed by Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov and Chairman of the Board of Directors of PASHA Capital Investment Company Jeyhun Hajiyev.
The memorandum provides for the organization of industrial internships for students at the company, the conducting of trainings and seminars for students by the company employees, and the creation of employment opportunities for students and graduates.
Speaking at the signing ceremony, Elmar Gasimov noted that this cooperation would create new internship opportunities for students and play an important role in their future careers.
Jeyhun Hajiyev, in his turn, expressed confidence that “the cooperation will benefit both the students and the industry, which is in need of qualified professionals.”