https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_380669068ed74c0b212e2705b_o.jpg
Sərfəli mobil xidmətlər təqdim edən “Nar” yeniyetmələr arasında sağlam həyat tərzinin təbliğinə boks təlimləri ilə davam edir. Layihənin öncəki illərdəki uğurlarına əsaslanan “Nar” yeniyetmələrin peşəkar təlim üçün bütün lazımi boks ləvazimatları ilə təchiz olunaraq təlimlərdə iştirak etmələrinə imkan yaradıb. “Baku Fight Lab”la əməkdaşlıq çərçivəsində aztəminatlı ailələrdən olan gənclərə dünya və Avropa çempionlarının məşqçiləri təlim keçəcək.
Tədbirdə çıxış edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib: “Bizim məqsədimiz yeniyetmələrin sağlam həyat tərzinə sahib olmalarına, təhsildə və idmanda uğurlu olmalarına, möhkəm xarakter formalaşdırmalarına dəstək verməkdir. Bu təlimlər onlara yalnız bugünkü deyil, həm də gələcək həyatları üçün dəyərli keyfiyyətlər qazandıracaq”.
“Baku Fight Lab” klubunun vitse-prezidenti, müstəqil Azərbaycanın yeniyetmələr arasında boks üzrə ilk dünya çempionu Fərhad Acalov isə vurğulayıb: “Bu layihə ilə biz uşaqlara yalnız peşəkar boks vərdişləri deyil, həm də sağlam həyat tərzi və güclü xarakter formalaşdırmaq üçün motivasiya veririk. İnanırıq ki, bu təşəbbüs onların gələcək inkişafında mühüm rol oynayacaq”.
Layihənin bir hissəsi olaraq, tədbirdə gənclər üçün motivasiyaedici çıxış da baş tutdu. Bu çıxışın spikeri – boks üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı, İslam Oyunlarının gümüş medalçısı, dəfələrlə Azərbaycan çempionu olan Tamerlan Abdullayev iştirakçılarla öz təcrübəsini və uğur hekayəsini bölüşüb, onları idmanda və həyatda məqsədlərinə çatmaq üçün ruhlandırıb.
“Nar” sosial məsuliyyətli şirkət olaraq, diqqəti aztəminatlı ailələrdən olan yeniyetmələrə yönəltməklə, onların sağlam həyat tərzini mənimsəmələri üçün geniş imkanlar yaradır. Mobil operatorun həyata keçirdiyi digər sosial layihələrlə nar.az vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_380669068ed74c0b212e2705b_o.jpg
Nar, a provider of affordable mobile services, continues to promote healthy lifestyles among teenagers through boxing training sessions. Building on the project’s previous successes, Nar has equipped young participants with all the necessary boxing gear, enabling them to take part in professional training. Within the framework of its partnership with Baku Fight Lab, trainers who have coached European and World champions will deliver training to young people from low-income families.
Speaking at the event, Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, stated: “Our goal is to support teenagers in adopting a healthy lifestyle, succeeding in education and sports, and developing strong character. These training sessions will give them not only valuable skills for today but also qualities that will benefit their future lives.”
Farhad Acalov, Vice President of Baku Fight Lab and the first youth world boxing champion of independent Azerbaijan, emphasized: “With this project, we aim to give children not only professional boxing skills but also the motivation to build a healthy lifestyle and strong character. We believe this initiative will play an important role in their future development.”
As part of the project, a motivational session for the youth was also held. The speaker – Tamerlan Abdullayev, bronze medalist at the World Cup, silver medalist of the Islamic Games, and multiple-time Azerbaijani champion shared his experience and success story with the participants, inspiring them to reach their goals in sports and life.
As a socially responsible company, Nar focuses on providing teenagers from underprivileged families with greater opportunities to embrace a healthy lifestyle. More information about the mobile operator’s other social projects is available at nar.az.