https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_9e4b86fa6779f10a5378d3d64_o.jpg
Ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, Naxçıvan Muxtar Respublikası Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və birgə Naxçıvanda “Sahibkar çətiri” layihəsinə start verib.
Layihə çərçivəsində ilk tədbir Şərur rayonunda keçirilib. Tədbir çərçivəsində sahibkarlarla görüşlər təşkil olunub, güzəştli maliyyə vəsaitlərinin əldə olunması qaydaları və digər zəruri məsələlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Layihənin əsas məqsədi rayonlarda fəaliyyət göstərən sahibkarların dövlət dəstək mexanizmləri barədə məlumatlandırılması və onların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının artırılmasıdır.
Layihə sahibkarlar tərəfindən maraqla qarşılanıb və növbəti mərhələdə muxtar respublikanın digər bölgələrində də davam etdirilərək, daha geniş sahibkar kütləsinin əhatə olunması nəzərdə tutulur.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_9e4b86fa6779f10a5378d3d64_o.jpg
Банк Республика, один из ведущих банков страны, совместно с Фондом Развития Предпринимательства Нахчыванской Автономной Республики дал старт проекту «Зонтик предпринимателя» в Нахчыване.
В рамках проекта первое мероприятие прошло в Шарурском районе. В ходе встречи предпринимателям были представлены возможности получения льготных финансовых средств, а также разъяснены правила их использования и другие важные вопросы.
Основная цель проекта — информирование предпринимателей, работающих в районах, о государственных механизмах поддержки и расширение их доступа к финансовым ресурсам.
Проект вызвал большой интерес у предпринимателей и на следующем этапе будет продолжен в других районах автономной республики, охватывая более широкую аудиторию.