https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_9382ec2e6d5c41cb1384dea9a_o.jpg
“AzerGold” QSC dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsini elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən təqaüd Azərbaycanda fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq. Müsabiqədə 2025-2026-cı tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya, ekologiya və metallurgiya mühəndisliyi sahələri üzrə əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir.
Cəmiyyətin Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq. Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və tədris ili müddətində, hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra tələblərə uyğun müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
“Təqaüd proqramı” layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə elan dərc edildiyi gündən (11 avqust 2025-ci il) start verilir. Müraciət üçün son tarix 30 avqust 2025-ci ildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_9382ec2e6d5c41cb1384dea9a_o.jpg
Закрытое акционерное общество «AzerGold» объявляет очередной конкурс на участие в Программе стипендий для студентов, обучающихся в вузах по специальностям горного дела.
Стипендия, учрежденная для своевременного обеспечения стратегических проектов Акционерного общества квалифицированными кадрами, будет присуждена на основе конкурса среди студентов высших учебных заведений, действующих в Азербайджане. К участию в конкурсе допускаются граждане Азербайджана, обучающиеся в 2025–2026 учебном году на дневной форме последнего курса бакалавриата или магистратуры по направлениям: горное дело, геология, экология и металлургия.
Конкурс проводится в два этапа — тестирование и собеседование. К собеседованию будут допущены 20 кандидатов, набравших наивысшие баллы на тестировании по результатам оценки, проводимой Стипендиальной комиссией Общества. На следующем этапе подготовка каждого кандидата будет оцениваться по соответствующим критериям. В итоге 10 студентов, успешно прошедших конкурс, будут включены в Программу Стипендий. Каждый из них получит соответствующий сертификат и ежемесячную стипендию в размере 200 AZN на протяжении учебного года. Программа также предусматривает прохождение студентами стажировки в Акционерном обществе и возможность трудоустройства на соответствующие должности после окончания обучения, при соответствии требованиям.
Подробная информация о проекте «Программа стипендий» и условиях конкурса доступна в подразделе «Программа Стипендий» раздела «Карьера» на официальном сайте ЗАО «AzerGold». Для участия в конкурсе необходимо заполнить форму заявки, размещенную в указанном подразделе. Прием заявок начинается с даты публикации объявления (11 августа 2025 года). Крайний срок подачи заявок — 30 августа 2025 года.