https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_9382ec2e6d5c41cb1384dea9a_o.jpg
“AzerGold” QSC dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsini elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən təqaüd Azərbaycanda fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq. Müsabiqədə 2025-2026-cı tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya, ekologiya və metallurgiya mühəndisliyi sahələri üzrə əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir.
Cəmiyyətin Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq. Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və tədris ili müddətində, hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra tələblərə uyğun müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
“Təqaüd proqramı” layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə elan dərc edildiyi gündən (11 avqust 2025-ci il) start verilir. Müraciət üçün son tarix 30 avqust 2025-ci ildir.

AzerGold CJSC is pleased to announce the next round of its Scholarship Programme for university students specializing in mining-related fields.
The scholarship is aimed at ensuring the Company’s strategic projects in a required period of time and with appropriate qualified personnel, and will be awarded through a competition among students in Azerbaijan. The programme is eligible for Azerbaijani citizens enrolled in the final year of bachelor's or master’s degree programmes in Mining Engineering, Geology, Ecology, or Metallurgical Engineering for the 2025–2026 academic year.
The selection process consists of two stages: a written test and an interview. Based on the results of the written test, twenty candidates with the highest score will advance to the interview stage, and will be assessed according to predetermined evaluation criteria. At the end of the process, ten successful candidates will be selected for the Scholarship Programme. Each of them will receive a certificate of achievement and a monthly stipend of 200 AZN throughout the academic year.
The winner students will have the opportunity to participate in internship programmes at AzerGold CJSC, and even to be employed in relevant positions upon graduation.
To learn more about the Scholarship Programme, please visit the official website of AzerGold CJSC by clicking on Scholarship Programme in Career section. To apply for the scholarship, candidates must complete the application form provided in this section.
The competition officially opens on August 11, 2025, and the application deadline is August 30, 2025.