https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_bbe2e7f82d51a9468234ea972_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC və Azərbaycan Cüdo Federasiyasının birgə təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Doğru yol budur” sosial kampaniyası KIAF — Beynəlxalq Reklam Festivalında yüksək nəticə əldə edib. Layihə “Əməkdaşlıq və tərəfdaşlıqlar” və “Qeyri-kommersiya və xeyriyyə layihələri” kateqoriyaları üzrə gümüş medallara layiq görülüb.
Eyni zamanda, layihə “Korporativ imic və nüfuzun formalaşdırılması” və “Brendlərarası əməkdaşlıq” kateqoriyalarında da finala çıxaraq beynəlxalq reklam və yaradıcı sənaye mütəxəssislərindən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Qeyd edək ki, “Doğru yol budur” kampaniyasının məqsədi gəncləri zərərli vərdişlərdən uzaq tutmaq və onların asudə vaxtlarını sağlam həyat tərzi və idmanla dəyərləndirməyə təşviq etməkdir. Sosial təşəbbüs çərçivəsində Cüdo Federasiyasının məktəb və bölmələrində qeydiyyatdan keçən gənclərə cüdo ilə ödənişsiz şəkildə məşğul olmaq imkanı yaradılıb. Layihə əsnasında yeniyetmə və gənclər arasında geniş maarifləndirmə işləri aparılıb. Paytaxt və Azərbaycanın bir çox bölgələrində, xüsusən də məktəblərin ətrafında və gənclərin daha çox toplandığı yerlərdə narkotik vasitələrdən istifadənin yıxıcı fəsadlarını əks etdirən təsiri posterlər yerləşdirilib.
Onu da qeyd edək ki, məşhur rep ifaçısı Orxan Zeynallının bu layihə üçün bəstələdiyi “Bir də gəlsəm” mahnısı sosial mediada milyonlarca baxış toplayıb. Mahnının klipini ölkənin aparıcı rejissorlarından biri olan Emil Quliyev çəkib.
Təşəbbüsün nəticəsində 900-ə yaxın gənc cüdo təlimlərinə qoşularaq zərərli vərdişlərdən uzaq durmağı seçib.
Xatırladaq ki, 2000-ci ildən etibarən keçirilən KIAF qlobal reklam, media, PR və dizayn sahəsində fəaliyyət göstərən şirkət və mütəxəssisləri bir araya gətirən aparıcı platformalardan biri hesab edilir.
“Doğru yol budur” layihəsinin bu nüfuzlu festival tərəfindən mükafatlandırılması, onun sosial təsirinin və kommunikasiya strategiyasının beynəlxalq səviyyədə də yüksək qiymətləndirilməsinin bir göstəricisidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_bbe2e7f82d51a9468234ea972_o.jpg
Кампания стала финалистом в четырех номинациях и завоевала две медали на престижном фестивале рекламы
Социальная инициатива «Выбери правильный путь», реализованная в рамках партнерства ООО Azercell Telecom с Федерацией дзюдо Азербайджана, получила признание на Международном фестивале рекламы (KIAF). Проект был удостоен серебряных медалей в номинациях «Сотрудничество и партнерство» и «Некоммерческие и благотворительные проекты».
Кампания также вышла в финал в категориях «Формирование корпоративного имиджа и репутации» и «Межбрендовое сотрудничество», где получила высокую оценку жюри, состоящего из международных экспертов в области рекламы, маркетинга и креативной индустрии.
Отметим, что проект «Выбери правильный путь» направлен на профилактику вредных привычек среди молодежи, популяризацию спорта и пропаганду здорового образа жизни. В рамках социальной инициативы молодым людям, прошедшим регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо, была предоставлена возможность заниматься этим видом спорта бесплатно. Кампания сопровождалась масштабной просветительской работой: в школах и общественных местах столицы и регионов страны размещались информационные плакаты, отражающие разрушительные последствия употребления наркотиков и важность осознанного выбора.
Особую популярность приобрела песня Bir də gəlsəm, написанная известным рэп-исполнителем Орханом Зейналлы специально для проекта, которая набрала миллионы просмотров в социальных сетях и вызвала широкий общественный резонанс. Клип на песню снял один из ведущих режиссеров страны Эмиль Гулиев.
В результате кампании около 900 молодых людей приступили к регулярным тренировкам по дзюдо, сделав выбор в пользу активной и здоровой жизни.
Отметим, что KIAF, проводимый с 2000 года, является одной из ведущих международных платформ, объединяющей профессионалов в области рекламы, PR, медиа и дизайна со всего мира.
Признание проекта «Выбери правильный путь» на столь престижном уровне подтверждает его значимое социальное воздействие и эффективность ее коммуникационной стратегии.