https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_aa097c620f61decbe246ee079_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri "Bakcell"in rebrendinq hekayəsi dünya şöhrətli marketinq nəzəriyyəçisi Filip Kotlerin "Müasir Marketinqin Əsasları" (Essentials of Modern Marketing) kitabında yer alacaq. Dünya və Azərbaycan oxucularına təqdim olunacaq tanınmış nəşrdə "Bakcell"in həyata keçirdiyi ölkəmiqyaslı rebrendinq və onun şirkətin inkişaf dinamikasına təsiri ətraflı şəkildə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, "Bakcell" rebrendinqdən sonra innovasiya və süni intellekt yanaşmasına əsaslanan yeni brend mövqelənməsi ilə bazarda fərqlənməyə nail olub. Şirkət bu strategiya çərçivəsində süni intellekt həllərini məhsul inkişafı, strateji tərəfdaşlıqlar, kommunikasiya, müştəri əlaqələri sahələrinə inteqrasiya edərək, bir sıra məhsul və xidmətlər təqdim edib və bu istiqamətdə fəaliyyətini davam etdirir. Bu innovativ məhsul və xidmətlər arasında “Bakcell Fiber”, “VoWiFi”, “Tarif məsləhətçisi”, “Star tarifləri”, “Birinci tariff” və UBER ilə tərəfdaşlıq yer alır.
Xatırladaq ki, strateji yanaşması ilə vizual təqdimat arasında güclü əlaqə qurmaq bacarığına görə “Bakcell”, “Baku Flames Festivalı” çərçivəsində “Ən uğurlu rebrendinq layihəsi” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb. Beləliklə, ölkəmiqyaslı rebrendinq şirkətin biznes nəticələrinə, brend dəyərinin artmasına və bazar mövqeyinin güclənməsinə olduqca müsbət təsir edib.
“Bakcell”in bu nəşrdə yer alması, Azərbaycanın telekommunikasiya sahəsində innovasiya və rəqəmsal transformasiya istiqamətində nailiyyətlərinin beynəlxalq səviyyədə tanıdılmasına töhfə verəcək.
Filip Kotler haqqında
Müasir marketinqin atası və 80-dən çox kitabın müəllifi olan Filip Kotler, marketinq sahəsində inqilabi nəzəriyyələr yaradaraq, dünya miqyasında biznesin inkişafına təsir göstərib. O, marketinqi psixologiya və iqtisadiyyatla birləşdirərək, müasir marketinqin elmi əsaslarını formalaşdırıb.
Ən məşhur əsərlərindən biri olan “Marketing Management” kitabı dünya universitetlərində marketinq dərsliklərinin əsas qaynağı kimi istifadə olunur. Onun nəzəriyyələri şirkətlərin müştəriyönümlü strategiyalar qurmasına və qlobal bazarlarda rəqabət üstünlüyü əldə etməsinə imkan yaradır.
"Bakcell" Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda şirkət üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Ölkə iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biri olan "Bakcell" süni intellekt əsaslı innovativ həllərlə Azərbaycanın dayanıqlı inkişafına töhfə verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_aa097c620f61decbe246ee079_o.jpg
История ребрендинга компании Bakcell, лидера в области инноваций и скорости, войдет в книгу «Основы современного маркетинга» (Essentials of Modern Marketing) всемирно признанного теоретика маркетинга Филипа Котлера. В этом издании, которое будет представлено читателям как в Азербайджане, так и по всему миру, будет подробно изложен реализованный компанией Bakcell масштабный национальный ребрендинг и его влияние на динамику развития компании.
Отметим, что после ребрендинга Bakcell успешно занял уникальную позицию на рынке благодаря новому брендинговому подходу, основанному на инновациях и использовании искусственного интеллекта (ИИ). В рамках этой стратегии компания интегрировала ИИ-решения в такие направления, как разработка продуктов, стратегические партнёрства, коммуникации и работа с клиентами, а также продолжает активно предлагать инновационные продукты и услуги. Среди этих решений «Bakcell Fiber», «VoWiFi», «Тарифный советник», «Star тарифы», «Birinci Tariff», а также партнёрство с UBER.
Напомним, что компания Bakcell была удостоена награды в номинации «Самый успешный проект по ребрендингу» в рамках фестиваля Baku Flames Festival за способность выстроить сильную связь между стратегическим подходом и визуальной подачей. Таким образом, масштабный национальный ребрендинг оказал крайне положительное влияние на бизнес-результаты компании, рост стоимости бренда и укрепление её рыночных позиций.
Появление Bakcell в этом престижном издании будет способствовать международному признанию достижений Азербайджана в области инноваций и цифровой трансформации в телекоммуникационной отрасли.
О Филипе Котлере
Филип Котлер, признанный «отцом современного маркетинга» и автор более чем 80 книг, оказал глобальное влияние на развитие бизнеса, создав революционные теории в сфере маркетинга. Объединив маркетинг с психологией и экономикой, он заложил научные основы современной маркетинговой практики.
Одна из его самых известных работ, книга «Marketing Management» используется в университетах по всему миру как ключевой учебник по маркетингу. Его теории помогают компаниям строить клиентоориентированные стратегии и добиваться конкурентных преимуществ на глобальных рынках.