https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_aa097c620f61decbe246ee079_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri "Bakcell"in rebrendinq hekayəsi dünya şöhrətli marketinq nəzəriyyəçisi Filip Kotlerin "Müasir Marketinqin Əsasları" (Essentials of Modern Marketing) kitabında yer alacaq. Dünya və Azərbaycan oxucularına təqdim olunacaq tanınmış nəşrdə "Bakcell"in həyata keçirdiyi ölkəmiqyaslı rebrendinq və onun şirkətin inkişaf dinamikasına təsiri ətraflı şəkildə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, "Bakcell" rebrendinqdən sonra innovasiya və süni intellekt yanaşmasına əsaslanan yeni brend mövqelənməsi ilə bazarda fərqlənməyə nail olub. Şirkət bu strategiya çərçivəsində süni intellekt həllərini məhsul inkişafı, strateji tərəfdaşlıqlar, kommunikasiya, müştəri əlaqələri sahələrinə inteqrasiya edərək, bir sıra məhsul və xidmətlər təqdim edib və bu istiqamətdə fəaliyyətini davam etdirir. Bu innovativ məhsul və xidmətlər arasında “Bakcell Fiber”, “VoWiFi”, “Tarif məsləhətçisi”, “Star tarifləri”, “Birinci tariff” və UBER ilə tərəfdaşlıq yer alır.
Xatırladaq ki, strateji yanaşması ilə vizual təqdimat arasında güclü əlaqə qurmaq bacarığına görə “Bakcell”, “Baku Flames Festivalı” çərçivəsində “Ən uğurlu rebrendinq layihəsi” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb. Beləliklə, ölkəmiqyaslı rebrendinq şirkətin biznes nəticələrinə, brend dəyərinin artmasına və bazar mövqeyinin güclənməsinə olduqca müsbət təsir edib.
“Bakcell”in bu nəşrdə yer alması, Azərbaycanın telekommunikasiya sahəsində innovasiya və rəqəmsal transformasiya istiqamətində nailiyyətlərinin beynəlxalq səviyyədə tanıdılmasına töhfə verəcək.
Filip Kotler haqqında
Müasir marketinqin atası və 80-dən çox kitabın müəllifi olan Filip Kotler, marketinq sahəsində inqilabi nəzəriyyələr yaradaraq, dünya miqyasında biznesin inkişafına təsir göstərib. O, marketinqi psixologiya və iqtisadiyyatla birləşdirərək, müasir marketinqin elmi əsaslarını formalaşdırıb.
Ən məşhur əsərlərindən biri olan “Marketing Management” kitabı dünya universitetlərində marketinq dərsliklərinin əsas qaynağı kimi istifadə olunur. Onun nəzəriyyələri şirkətlərin müştəriyönümlü strategiyalar qurmasına və qlobal bazarlarda rəqabət üstünlüyü əldə etməsinə imkan yaradır.
"Bakcell" Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda şirkət üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Ölkə iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biri olan "Bakcell" süni intellekt əsaslı innovativ həllərlə Azərbaycanın dayanıqlı inkişafına töhfə verir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_aa097c620f61decbe246ee079_o.jpg
The rebranding journey of Bakcell, a leader in innovation and speed, will be highlighted in Essentials of Modern Marketing, a prestigious book by world-renowned marketing theorist Philip Kotler. This respected publication, soon to be available to global and Azerbaijani readers alike, will provide an in-depth overview of Bakcell’s nationwide rebranding initiative and its impact on the company’s growth dynamics.
It is worth noting that, following its rebranding, Bakcell successfully positioned itself in the market with a brand identity centered around innovation and artificial intelligence (AI). As part of this strategy, the company has integrated AI-driven solutions across various areas, including product development, strategic partnerships, communications, and customer relations. Bakcell continues to expand its presence by offering innovative products and services such as Bakcell Fiber, VoWiFi, Tarif advisor, Star tariffs, Birinci tariff, and its partnership with UBER.
It should be recalled that Bakcell was awarded in the category of “Best rebranding project” at the Baku Flames Festival, in recognition of its ability to build a strong connection between strategic vision and visual identity. This large-scale national rebranding has had a significantly positive impact on the company’s business performance, brand value, and market position.
Bakcell’s inclusion in this prestigious publication will contribute to the international recognition of Azerbaijan’s achievements in telecommunications, innovation, and digital transformation.
About Philip Kotler
Widely regarded as the father of modern marketing, Philip Kotler is the author of over 80 books and the creator of revolutionary theories that have influenced business development around the world. By integrating marketing with psychology and economics, Kotler laid the scientific foundation for what is known today as modern marketing.
One of Philip Kotler’s most renowned works, “Marketing Management”, is widely used as a primary textbook in marketing courses at universities around the world. His theories have enabled companies to develop customer-centric strategies and gain a competitive edge in global markets.
Bakcell is Azerbaijan’s first and largest private telecommunications company. Today, the company serves over three million customers with high-quality and fast telecommunications services. As one of the largest investors in Azerbaijan’s non-oil sector, Bakcell contributes to the country’s sustainable development through AI-powered innovative solutions.
Bakcell is part of NEQSOL Holding, an international group of companies operating across various sectors including telecommunications, energy, high technologies, and construction in multiple countries.