“Azercell Könüllüləri” sosial məsuliyyət fəaliyyətini davam etdirərək xüsusi diqqət və qayğıya ehtiyacı olan ahıl və uşaqları bir araya gətirən tədbir təşkil edib
Belə ki, “Azercell”in təşəbbüsü və dəstəyi ilə “Azərbaycan Uşaqları” İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq Sığınacağı – Reinteqrasiya Mərkəzinin uşaqları, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinlərini ziyarət ediblər.
Bu təşəbbüsə “Aztelekom” MMC-nin əməkdaşları və “Enteskedu” Rəqəmsal Bacarıqlar Mərkəzi də qoşularaq tədbirin sosial təsir dairəsini daha da genişləndiriblər.
Ümumilikdə 100-dən çox böyük və gənc nəslin nümayəndələrini bir araya gətirən bu təşəbbüsün əsas məqsədi nəsillərarası ünsiyyəti gücləndirmək və qarşılıqlı sosial inteqrasiyanı təşviq etmək olub.
Tədbir çərçivəsində iştirakçılar üçün əyləncə proqramı, yaradıcı fəaliyyətlər və musiqili çıxışlar təşkil olunub.
Qeyd edək ki, “Azercell Könüllüləri” 2004-cü ildən etibarən müxtəlif xeyriyyə layihələrində fəal iştirak edir. Təşkilat qayğıya ehtiyacı olan sosial qruplara davamlı dəstək göstərməklə sosial məsuliyyət mədəniyyətinin inkişafına və dayanıqlı ictimai təsirin formalaşmasına töhfə verir.

“Azercell Volunteers” (“Azercell Könüllüləri”) continued their social responsibility efforts by organizing a heartfelt event that brought together children and elderly individuals in need of special attention and care
With Azercell’s initiative and support, children from the Children’s Shelter and Reintegration Center (under the “Azerbaijani Children” Public Union) visited residents at the Social Service Institution for Elderly People of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan.
“Aztelekom” LLC employees and the “Enteskedu” Digital Skills Center also joined the initiative, helping extend the social impact of the event.
With over 100 participants, the event aimed to strengthen intergenerational bonds and foster mutual understanding and inclusion.
The program featured fun games, creative workshops, and musical performances, creating meaningful and memorable moments for both the young and the elderly.
It is worth noting that “Azercell Volunteers” have been actively engaged in charitable initiatives since 2004. Through continued support for vulnerable social groups, they contribute to building a culture of social responsibility and creating lasting positive impact in the community.