https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f55128a2c38acb628a7927caa_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin Elmi Kitabxanası 15 iyun – Milli Qurtuluş Günü münasibətilə “Qurtuluşumuzun Suverenlik yolu” adlı kitab sərgisi hazırlayıb.
Sərgidə Azərbaycan, rus və ingilis dillərində Ulu Öndər Heydər Əliyevin zəngin ictimai-siyasi irsini, dövlətçiliyimizin möhkəmləndirilməsindəki əvəzsiz xidmətlərini və ölkəmizin müstəqilliyə gedən yolunu əks etdirən 100-dən çox nəşr nümayiş olunur.
Nümayiş olunan nəşrlər içərisində Ümummilli Liderin çoxcildlik əsərləri, xarici səfərlərindən bəhs edən materiallar və ölkənin müxtəlif sahələrdəki nailiyyətlərini əhatə edən kitablar da yer alır. “Azərbaycanın qurtuluş tarixi”, “Qurtuluşdan tərəqqiyə” kimi nəşrlər oxucuların xüsusi marağına səbəb olub.
Sərgi gənc nəslin milli yaddaşının gücləndirilməsi və tariximizə dərin bağlılıq ruhunda yetişməsinə töhfə verməyi hədəfləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f55128a2c38acb628a7927caa_o.jpg
In honor of June 15 – National Salvation Day, the Scientific Library of Baku State University (BSU) has organized a book exhibition titled “The Path of Sovereignty of Our Salvation.”
The exhibition presents over 100 publications highlighting the profound socio-political legacy of National Leader Heydar Aliyev, his pivotal role in strengthening Azerbaijan’s statehood, and the nation's journey toward independence.
The collection includes Heydar Aliyev’s own works, materials from his foreign visits, and books showcasing the country's progress and achievements under his leadership.