https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f55128a2c38acb628a7927caa_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin Elmi Kitabxanası 15 iyun – Milli Qurtuluş Günü münasibətilə “Qurtuluşumuzun Suverenlik yolu” adlı kitab sərgisi hazırlayıb.
Sərgidə Azərbaycan, rus və ingilis dillərində Ulu Öndər Heydər Əliyevin zəngin ictimai-siyasi irsini, dövlətçiliyimizin möhkəmləndirilməsindəki əvəzsiz xidmətlərini və ölkəmizin müstəqilliyə gedən yolunu əks etdirən 100-dən çox nəşr nümayiş olunur.
Nümayiş olunan nəşrlər içərisində Ümummilli Liderin çoxcildlik əsərləri, xarici səfərlərindən bəhs edən materiallar və ölkənin müxtəlif sahələrdəki nailiyyətlərini əhatə edən kitablar da yer alır. “Azərbaycanın qurtuluş tarixi”, “Qurtuluşdan tərəqqiyə” kimi nəşrlər oxucuların xüsusi marağına səbəb olub.
Sərgi gənc nəslin milli yaddaşının gücləndirilməsi və tariximizə dərin bağlılıq ruhunda yetişməsinə töhfə verməyi hədəfləyir.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f55128a2c38acb628a7927caa_o.jpg
Научная библиотека Бакинского государственного университета подготовила книжную выставку «Путь суверенитета нашего спасения» к 15 июня – Дню национального спасения.
На выставке представлено более 100 изданий, отражающих богатое общественно-политическое наследие великого лидера Гейдара Алиева, его заслуги в укреплении нашей государственности и путь страны к независимости.
В число изданий вошли труды общенационального лидера, материалы о его зарубежных поездках, а также книги, освещающие достижения страны.
Цель выставки – способствовать укреплению национальной памяти молодого поколения и воспитанию его в духе глубокой привязанности к истории страны.